آرشیو مصاحبه و یادداشت

۲۰ آذر؛ ورود پیکر مطهر ۷۲ شهید دوران دفاع مقدس به کشور

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح گفت: پیکرهای طیبه ۷۲ شهید دوران دفاع مقدس در صبح روز سه‌شنبه، ۲۰ آذرماه ۹۷ از مرز شلمچه وارد کشور خواهند شد.

رابطه وب‌گردی دانش‌آموزان با مصرف فست‌فود و خوراکی‌های ناسالم

دانش‌آموزان مدارس ابتدایی که بیش از سه ساعت وبگردی دارند، بیش از چهار برابر بیشتر از همتایان خود که کمتر از نیم ساعت وقت وبگردی دارند، احتمال دارد به خوردن شکلات، چیپس، نوشیدنی‌های شیرین و فست فود روی آورند.

اجرای ۳۴۰ برنامه برای ۱۳۱ راهکار سند تحول آموزش و پرورش

مشاور وزیر آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین گفت: برنامه اجرایی سند تحول در طول برنامه ششم توسعه ابلاغ شده است که نشان می‌دهد در هر زیر نظام چه کاری انجام می‌گیرد و حدود ۳۴۰ برنامه برای این ۱۳۱ راهکار قرار است، انجام شود.

رئیس فضای مجازی بسیج دانش آموزی کل کشور: آماده این هستیم که با وزارت آموزش و پرورش همکاری لازم را داشته باشیم/مدیرکل فرهنگی وزرات آموزش و پرورش: قطعا بسیج و وزرات آموزش و پروش می توانند همکاری های خوبی باهم داشته باشند

رئیس فضای مجازی بسیج دانش آموزی کل کشور گفت: طی سال گذشته در بحث "تلوزیون های اینترنتی" مطالعات فراوانی را داشته ایم و طی همین برنامه با دستور رئیس سازمان آماده این هستیم که با وزارت آموزش و پرورش همکاری لازم را داشته باشیم.

بهترین کار، کار تشکیلاتی است

سرهنگ پاسدار صابر ماهانی رئیس سازمان بسیج دانش آموزی در جلسه هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج دانش آموزی گفت: باید در این جلسات از نظرات تمامی اعضا به عنوان یک معلم استفاده کنیم.

بغضی به وسعت ابر بسته ره گلو را

با شروع اردوهای راهیان نور جشنواره ره آورد سرزمین نور برگزار می شود و دانش آموزان عزیز دلنوشته ها و خاطرات سفر خود را برصفحه دفتر دل می نگارند. متن زیر را یکی از دانش آموزان عزیز دهلرانی به نام سیده فائزه همتی که توفیق زیارت این سرزمین ها را یافته به رشته تحریر در آورده است.

در مدارس دولتی واژه ای به نام شهریه وجود ندارد

عباسپور گفت: چیزی که در مدارس دولتی از خانواده ها دریافت می شود به عنوان مشارکت مالی خانواده ها در مدارس نام برده می شود و همچنین این مبالغ را انجمن اولیا و مربیان در سر فصل های مشخص شده و ضوابط مالی دریافت می کنند.

توزیع ۲۵ نوبت شیر در مدارس با اعتبار ۱۸۰ میلیارد تومان/ بررسی «اولویت‌بندی» برای توزیع شیر

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: بررسی کردیم با اعتبار ۱۸۰ میلیارد تومان می‌توانیم ۲۵ نوبت شیر بین دانش‌آموزان توزیع کنیم.

 

ماجرای حذف دریاچه ارومیه از جلد کتاب دوم دبستان+تصاویر

خبری در برخی رسانه‌ها مبنی بر حذف نقشه دریاچه ارومیه از طرح جلد کتاب فارسی دوم دبستان منتشر شده است اما نکته قابل توجه این است که در طرح روی جلد این کتاب، از همان ابتدا نقشه دریاچه ارومیه وجود نداشته است.

 

روش‌های یاددهی - یادگیری ما مربوط به ۷۰ سال پیش است/ ورود مؤسسات کنکور به دوره پیش‌دبستانی

وزیر آموزش و پرورش گفت: در حوزه‌های دانش، ابزار و روش در هر ۳ زمینه عقب افتادگی بسیار مهلکی داریم البته در حوزه دانش، بهتر هستیم اما در حوزه روش بسیار عقب هستیم و روش‌های یاددهی - یادگیری ما برای ۷۰ سال پیش است و وضعیت نابسامانی داریم.

 

تجمع 700 هزار نفری بسیجیان در پنج‌شنبه هفته جاری

رئیس سازمان بسیج مستضعفین از تجمع 700 هزار نفری بسیجیان در مراکز استان‌ها در پنج‌شنبه هفته جاری خبر داد.

 

سهم دستگاه‌های کشور در موفقیت و مردودی دانش‌آموزان/ نامه به ۳ دستگاه اثرگذار

معاون امور استان‌های ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و وزارت آموزش و پرورش گفت:سند تحول از وزرای هیأت دولت و خدمتگزاران دستگاه‌های اجرایی جهت عملیاتی کردن بندهای مبانی آن و راهکارها، درخواست‌هایی دارد.

طرح «خواهر خواندگی» به رفع محرومیت های مدارس کمک می کند

مدیرکل امور زنان آموزش و پرورش گفت: طرح خواهر خواندگی مدارس دولتی نیست بلکه کاملا یک جریان ارتباطی مردمی است. در واقع مدارس از یکدیگر بازدید می کنند و به مدارس مناطق محروم کمک مالی می شود.

 

انتقاد از حافظه محوری آموزش در کشور/ ضرورت پرورش در کشور

یک پژوهشگر گفت: اگر محفوظات را از دانش آموزان بگیریم چیزی از دانش آنها باقی نمی ماند و بیشتر آنها پس از امتحان همان حفظیات را هم دیگر به یاد نخواهند داشت.

 

فراخوان گروه‌های جهادی و خیریه‌ها برای پیوستن به پویش «مشق احسان»

پویش مردمی «مشق احسان» از خیریه‌ها و گروههای جهادی سراسر کشور دعوت کرد برای کمک رسانی به دانش آموزان نیازمند سراسر کشور به این پویش بپیوندند.

 

نقش سازمان پژوهش آموزش و پرورش در رانت کتابهای کمک درسی

در حالی وزیر آموزش و پرورش پیگیر موضوع چگونگی انتشار کتاب های کمک درسی قبل از انتشار کتاب هاست که به نظر می رسد بخشی از مولفان به ویراست نهایی کتاب های تازه نگاشت قبل از انتشار دسترسی دارند.

 

صرفه‌جویی در آموزش‌وپرورش و چند هشدار/مدارس دولتی را قربانی نکنیم

صرفه‌جویی در آموزش‌وپرورش با این بهانه که این وزارتخانه گران اداره می‌شود اگر مدارس را هدف اصلی خود قرار دهد در نهایت به زیان دانش‌آموزانی خواهد بود که در مدارس دولتی مشغول به تحصیل هستند و این می‌تواند هشداری برای طبقانی شدن آموزش باشد.

حذف رقابت‌های فردی در مدارس از اول مهر امسال

وزیر آموزش و پرورش گفت: حذف رقابت‌های فردی به عنوان سیاست‌های اصلی این وزارتخانه از اول مهر اجرا می‌شود.

اجرای طرح «ایران مهارت» در ۱۰ درصد مدارس متوسطه اول سراسر کشور از مهر ماه

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح «ایران مهارت» در ۱۰ درصد مدارس متوسطه اول سراسر کشور از اول مهر ماه امسال خبر داد.

 

وجود ۱۰۰ هزار بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تنوع مدارس، تبعیض را رقم زده است، گفت: استان‌هایی داریم که مدرسه ندارند و دانش‌آموزان در کپر درس می‌خوانند.

 

صفحه‌ها