95/8/19
تعداد نظرات:0
13:02
شماره مطلب:139581918387
-A A +A

افتخار می کنم نوجوان قرانی هستم

دانش آموز برشان عضو جبهه مقاومت سایبری بسیج دانش آموزی استان، مصاحبه ای با دانش آموز قرآنی زهرا یوسفی در هفته بسیج دانش آموزی آماده کرده که تقدیم کابران می گرددو

با عرض سلام لطفا خودتان را معرفی بفرمایید؟

بسم الله الرحمن الرحیم ، سلام علیکم بنده زهرا یوسفی هستم .افتخار می کنم که نوجوانی حافظ و قاری قرآن کریم هستم و در مقطع سوم دبیرستان رشته ی انسانی مشغول به تحصیلم.

بفرمایید که جرقه ی انس تان با قرآن مجید از کجا آغاز شده؟

مادرم می گوید چون دو خواهر و یک برادر بزرگتر از خودم به کلاس قرآن می رفتند ناخودآگاه من نیز علاقه مند به کلاس های قرآن شدم.چون 2 سال داشتم مادرم مخالف با حضورم در کلاس قرآن می شد.در نهایت نتیجه ی گریه های من ،موافقت مادرم شد و من از دو سالگی حفظ قرآن را آغاز کردم.

چه خاطره ای از آن دوران دارید؟

تنها خاطره ای که در ذهنم است ، هرگاه «سوره شمس» را می شنیدم، اشکم سرازیر می شد به طوری که همه از این رفتار عجیب من حیرت زده می شدند. هنوز هم با شنیدن سوره ی شمس با اشک از آن استقبال می کنم و دلیلش تا به این سن کشف نکردم.

چه جالب!  در حال حاضر مشغول به چه فعالیتی هستید همچنین برای ما و خوانندگان ما از مقام های قرآنی تان بگویید؟

در زمینه های فرهنگی و هنری حضور فعالی دارم از جمله:مجری گری ، قرایت ،شعر نویسی و... در بخش قرآنی نیز :حایز مقام رتبه ی اول استانی حفظ قرآن و رتبه ی اول قرایت و رتبه ی برتر احکام ونهج البلاغه و مفاهیم قرآنی در سطح استان بودم اما به دلیل شرایط سنی شرکت کنندگان از رفتن به مسابقات کشوری بازماندم. در حال حاضر کلاس قرآن را ادامه میدهم و چون دانش آموز هستم با توجه به امتحانات نهایی سال سوم تمرکزم را بر روی درس گذاشتم.

به عنوان یک دانش آموز قرآنی نظرتان را در رابطه با هفته بسیج دانش آموزی و روز دانش آموز و همچنین در رابطه با دولت استکبار ستیز آمریکا بیان کنید.

آمریکا کشوریست که فکر می کند بسیار زیرک است ولی با تمام این زیرکی هایش به گفته ی رهبر کبیر انقلاب که فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» به اهداف شوم خود مثل همیشه نخواهد رسید. و همچنین به این که بتوانند ذهن نوجوانان وجوانان کشور مان را هدف قرار دهند و از مسیر علم و دانش همراه با تفکر اسلامی دور کند ،خیالی است باطل که نتیجه ای ندارد به حول و قوه ی الهی.

سخن پایانی شما؟

این روی صحبتم با نو جوانان وجوانان کشورم است .می خواهم به آنان بگویم شهدا جانشان را هزینه ی آرامش و امنیت ما کرده اند بیاییم انرژی و تفکراتمان را در راه مثبت که سعادت اخروی را در پی داشته باشد خرج کنیم.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.