95/9/9
تعداد نظرات:0
11:29
شماره مطلب:13959919305
-A A +A
مصاحبه با مسئول سازمان بسیج دانش آموزی قزوین

اگر بسیج را یک کارخانه انسان ساز بدانیم، بسیج دانش آموزی نخستین راه ورود به آن می باشد

با توجه به کسب رتبه نخست در ارزیابی شش ماه اول سال جاری توسط بسیج دانش آموزی قزوین و میزبانی قزوین از مسئولین بسیج دانش آموزی سراسر کشور در انتهای آذرماه، قزوین بیست مصاحبه ای با مسئول این سازمان به انجام رسانده که تقدیم کاربران بیست می گردد.

ابراهیمی،مسئول بسیج دانش آموزی قزوین ،در ابتدای گفتگو با خبرنگار قزوین بیست، با تبریک هفته بسیج به تمامی کسانی که روحیه بسیجی دارند، افزود: 

معتقدیم بسیج دانش آموزی دروازه ورودی نظام جمهوری اسلامی، برای ورود نیروی لایزال مردمی، دانا و غیور جهت خدمت به اسلام و کشورشان است. پایه سازِ آینده نظام همین نوجوانها و جوان ها هستند؛ اگر بسیج را یک کارخانه انسان ساز بدانیم، بسیج دانش آموزی نخستین راه ورود به آن می باشد.

وی در ارتباط با اهمیت جامعه دانش آموزی در سرنوشت کشور می گوید:

جمله معروف امام خمینی که فرمودند "چشم امید من به به شما دبستانی هاست"، یا این فرمایش رهبری که "آموزش و پرورش را دستگاه سرنوشت ساز" جمهوری اسلامی ایران می دانند؛ حاکی از جایگاه مهم دانش آموزان در سرنوشت تمام کشور است و می بینیم که فهمیده ها و بهنام محمدی ها و سهام خیام ها که یاد آور ایثار، شجاعت و شهادت اند، در این سرزمین کم نیستند؛ تا آنجا که پس از آن رشادت محمد حسین فهمیده، بنیانگذار یک انقلاب به او لقب رهبر می دهد و روز بسیج دانش آموزی به نامش ثبت می گردد و حماسه او تبدیل به نقطه عطف تاریخ قعالیت های شهادت طلبانه می گردد.

مسئول بسیج دانش آموزی قزوین در پاسخ به  امکان نقش آفرینی دانش آموز در ارتقای فرهنگی  "بسیج"  خاطر نشان کرد:

محمد حسین فهمیده از افسانه های کهن نیست، 8 آبان سالروز شهادت همین نوجوانی است که با اقتدا به الگوی عاشورایی خود، حضرت قاسم بن الحسن، حماسه ای رقم زد که نقطه عطفی در تاریخ جنگ و انقلاب بود.  وجود 36 هزار دانش آموز شهید تأیید دیگری بر این مدعاست که دانش آموز بصیر و شجاع می تواند فرهنگ بسیج را حفظ می کند و آن را به درجه بهتری از شکوفایی می رساند.

 ابراهیمی با اشاره به ویژگی دانش آموز بسیجی؛ یعنی ولایی و جان بر کف بودن، بی توجه به عافیت طلبی، دارای هویت استکبار ستیزی  و شناخت دشمن و مرزبندی با آن ، درخشش در عرصه های علمی، حق گرایی، رسالت محوری، عقل گرایی،، خودسازی، خط شکنی و ایثار کامل در راه هدف با مدیریتی جهادی و خلاقانه بیان داشت: 

با توجه به رویکرد تحولی دانش آموز محور در بسیج این قشر، انتخاب بیش از 280 دانش آموز به عنوان فرمانده واحد و تربیت و آموزش آنان در قالب طرح یاران انقلاب و یاوران ولایت جهت واگذاری مسئولیت صورت پذیرفت. هم اکنون بسیجیان 60 % جامعه هدف دانش آموزی را تشکیل می دهند.

وی در ادامه صجبتهایش گفت: در هفته بسیج دانش آموزی که با روز بسیج قشر یعنی روز 8آبان شروع و تا 13 آبان ادامه داشت، بیش از 120 برنامه در حوزه های مختلف استان برگزار گردید و این برنامه ها همچنان به لطف الهی ادامه خواهد داشت. 

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.