95/9/29
تعداد نظرات:0
14:32
شماره مطلب:139592920192
-A A +A
فرمانده کل سپاه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار بیست:

اگر توانستند مسئول بسیج دانش آموزی یک ناحیه را از دانش آموزان انتخاب کنند...

دانش آموز انقلابی در فضای انقلابی باید در همون سنی که متوجه مسائل سیاسی و اجتماعی می شود یک فعال اجتماعی اول در فضای مدرسه باشد و دنبال کسب دانش های اجتماعی غیر مسائل تخصصی و درس و.. باشد هر چند که بستگی به استعداد دانش آموز دارد و اگر خداوند به او استعداد علمی داده باشد باید حق آن را ادا کند و در راه کسب علم و مطالعه و.. تلاش کند و انشاءالله خط شکن باشد در عرصه های جهاد علمی

فرماندهی محترم کل سپاه پاسدارن در مصاحبه ای اختصاصی با خبرنگار بیست به دوران دانش آموزی خود و انتظارات از مسئولین و دانش آموزان انقلابی پرداخته است که تقدیم مخاطبان بیست می گردد.

سلام عرض می کنم خدمت شما آقاعزیز، از وقتی که در اختیارمون گذاشتید ممنون هستم، میخواستم به عنوان اولین سوال از حضرتعالی بخوام که دوران دانش آموزی خودتون رو برای ما شرح دهید؟

دوران دانش آموزی بنده در شهر یزد و دبستان جامعه تعلیمات اسلامی و دبیرستان آینده  که یک مجموعه اسلامی بود سپری شد. خوب شرایط دانش آموزی در دوران طاغوت  با امروز خیلی متفاوت بود و نگاه های باز و مطلع و جویای اتفاقات سیاسی به ندرت در مدارس و دبیرستان ها مطرح بود ولی در همان حدی که عموم مردم وارد این مسائل می شدند  و ما هم بی نسیب نبودیم. عمدتا در دوران دانش آموزی آنچه که در داخل فضای مدرسه حساسیت  ایجاد می کرد من یادم هست که  تلاش می کردیم برای مقابله با آن

نگاه شما نسبت به یک دانش آموز چگونه است؟

کدام دانش آموز مد نظرتان است؟

دانش آموز انقلابی

دانش آموز انقلابی با غیر انقلابی تفاوتهای جدی دارد، دانش آموز انقلابی  باید در همین سنی که متوجه مسائل  سیاسی  و اجتماعی می شود  یک فعال اجتماعی اول در فضای  مدرسه با جهت گیری و نگاه انقلابی  باشد و برای این فعالیت، دنبال کسب مهارتها و دانش های اجتماعی لازم؛ غیر از مسائل تخصصی و  درس و.. باشد.

هر چند باید این را هم اضافه کرد که این فعالیت، بستگی به استعداد دانش آموز هم دارد بطور مثال اگر خداوند به او استعداد علمی و نخبگی داده باشد باید حق آن را ادا کند  و در راه کسب علم و مطالعه و... تلاش جدی بکند  و انشاءالله در عرصه های جهاد علمی خط شکن باشد. 

 از نظر شما دانش آموز انقلابی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اولا باید رهبر خود و راه او را بشناسد ، بعد باید هدفهای انقلاب را بداند و با روحیه انقلابی تلاش بکند که هدف های انقلاب را محقق بکند و یک مجاهد راه حق و انقلاب باشد.

اگر حضرت عالی دانش آموز بودید چه مسیر و راهی را انتخاب می کردید؟

بستگی داشت به استعدادم، اگراستعدادعلمی داشتم می رفتم دنبال  جهاد علمی و اگر استعداد  اجتماعی داشتم و فعال اجتماعی بودم می رفتم دنبال  عرصه اجتماعی و.... بستگی به استعدادی دارد که خدای متعال به هر کسی داده،باید در همون جهت کار کند.

وضعیت فضای دانش آموزی کشور را بدون در نظر گرفتن عیوب نظام آموزش و پرورش چگونه ارزیابی می کنید

فضا ، فضای خیلی خوبی هست و دانش آموزان ما خیلی خوب هستند، شهدای فراوانی که ما در عرصه ی دانش آموزی دادیم  بیانگر همین نکته است ولی اینها هدایت تحصیلی ،تربیتی و... می خواهند که متاسفانه  همتی در این عرصه دیده نمی شود، ولی این بیشتر دست خود دانش آموز انقلابی است که کاری انجام بدهند.

توصیه شما به مسئولین رده های پایین تر  در سپاه و مسئولین آموزش و پرورش جهت حمایت از دانش آموزان چه توصیه ای است؟

اول در خودشون یه انقلابی  ایجاد بکنند تا بتوانند جوانان را درک کنند، همون طور که حضرت آقا امید شون به جوانان هستش، امید آنها هم می شود جوانان. آن موقع می توانند یه کاری برای جوانان  انجام بدهند .

توصیه شما به فرماندهان واحد های مقاومت که آینده سازان انقلاب اسلامی هستند چیست؟

اگر توانستند مسئول بسیج دانش آموزی  یک  ناحیه را کنار بگذارید و یک دانش آموز مسئولیت را قبول کند اون موقع کار درست می شود

 

خیلی ممنون از وقتی که در اختیار ما قرار دادید

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.