95/8/28
تعداد نظرات:0
10:59
شماره مطلب:139582818720
-A A +A
رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی درگفت وگو با فارس:

تغییرات مربوط به موضوع «شهید فهمیده» در کتب درسی نوعی کج سلیقگی است/ آموزش و پرورش قول تغییر داد

سرهنگ علی صابر ماهانی رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در خصوص «موضوع طرح زندگی شهید فهمیده در کتب درسی»، اظهار داشت: عنوان درسی به نام «رهبر کوچک»، از کتاب‌های درسی حذف شده است، اما محتوای درسی همان است؛ یعنی موضوع اردوی راهیان نور در کتاب درسی بیان شده است.

وی ادامه داد: در کتاب درسی از شهدای 17 شهریور آغاز شده و اردوی راهیان نور دانش‌آموزان نیز مطرح شده است و این حُسن کار است؛ ضمن اینکه در درس یاد شده کلمه‌ها و واژه‌های مربوط به شهادت بیشتر شده است و وصیت‌نامه شهید پربارتر بیان شده است.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی تأکید کرد: نباید از نوع نگاه امام (ره) نسبت به حرکت این دانش‌آموز شهید غفلت کنیم؛ نوع نگاهی که ایشان به حرکت این دانش‌آموز داشتند و الگوگیری که دانش‌آموزان کشور و حتی جهان اسلام از آن می‌کنند، بسیار مهم و قابل توجه است.

سرهنگ صابرماهانی تصریح کرد: احساس می‌کنم کج‌سلیقگی در خصوص تغییرات مربوط به شهید فهمیده در کتب درسی صورت گرفته است و نمی‌توانیم بگوییم این کار عامدانه صورت گرفته است؛ضمن اینکه آموزش و پرورش اعلام کرده است، سال آینده این موضوع را در کتاب‌های درسی اصلاح خواهد کرد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در جهت گسترش فرهنگ ایثار و شهادت اعلام کرد در سال آینده درس جداگانه‌ای در کتاب درسی بیان می‌کند، بیان داشت: باید بدانیم اگر الگوگیری این بحث هرسال در کتاب‌های درسی تکرار شود، نمی‌توانیم بگوییم چون در فلان کتاب این موضوع را گفته‌ایم، دیگر کافی بوده و باید از ذهن‌ها بیرون بماند.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.