95/10/13
تعداد نظرات:0
17:07
شماره مطلب:1395101320860
-A A +A

دستان محروم هشت دانش آموزبسیجی خلاق ومبتکر موفق در دورافتاده ترین منطقه شهرهشجین موفق به ساخت پهبادحمل کننده شدند

خبرنگار سازمان بسیج دانش آموزی استان اردبیل گزارش می دهد:

مدرسه بتول روستای نساز تنها مدرسه این روستا هست که امروز این هشت دانش آموز با ساخت پهباد ما را پس پیمودن 150 کیلومتری جاده های پیچ وخم به این روستا کشانده اند.

روستای که بخاطر دوری راه از شهر جزء مناطق محروم شهر هشجین ومنطقه خورش رستم خلخال محسوب می شود و این دانش آموزان با وجود محرومیت خود در تنها مدرسه روستای نساز با همکاری معلم خود که هر روز این مسافت طولانی را برای تدریس به این رستا رفت وآمد می کند موفق به ساخت این پهباد حمل کننده زده اند.

دانش آموزان علی احدی ، عباس آذری ، نازنین قاسمی ، زینب سعادتی ، فاطمه هلالی ، مهسا قلیزاده ،زهرا احدی ونگار نباتی هشت دانش آموز از یک کلاس مدرسه بتول روستای نساز و به همراه وحید امیری تنها دبیر این کلاس و مدرسه روستای نساز که توانسته اند ظرف دو ماه با هزینه های شخصیشان که بالغ بر بیش از ده میلیون میلیون ریال می باشد به نحو احسن ساخت این پهباد را به اتمام برسانند.

این پهباد می تواند بیست دقیقه وبا سرعت 80 کیلومتر در آسمان پرواز کند که قابل حمل کننده دوربین های عکاسی و فیلم برداری و جسام دیگر می باشد .

جنس این پهباد ازفوم برد 4 میلی متری می باشد که دلیل استفاده ازاین فوم بخاطر ارزان قیمت بودن آن است و از وسایل الکترونیکی که دبیراین مدرسه از اردبیل برای دانش اموزان تهیه کرده بود همچون الکترو موتور ، سرور ، کنترلگر، فرستنده و گیرنده و.. استفاده شده است که می تواند به راحتی با پرتاب کردن به هوا پرواز و روی زمین با رعایت استانداردهای فرود بر روی زمین بنشیند.

وحالا پس از طی دو ماه زحمت وتلاش و همفکری این دانش آموزان امروز با به پرواز درامدن این پهباد که با هزینه شخصی خودشان ساخته شده است دلهایشان نیز آسمانی می شود .

دانش آموزان در گفتگو از انگیزه ساختشان برای ما گفتند ، انگیزه ای پر از امید و آرزوی که تبیین راه شهدا وانقلاب اسلامی همراه بود ومی خواستند به دشمنان اسلام و نقض کنندگان برجام نشان دهند که دانش اموزان بسیجی در دورافتاده ترین نقطه کشور نیز می توانند به کارهای بزرگی دست زنند.

دانش آموزان که با لباس ها و کاورهای بسیجی در تنها کارگاه کوچک مدرسه خودشان مشغول فعالیت بودند برای ما ازشهدا گفتند ، شهدای که بردن نامشان به آنها امید می داد ویادشان به آنها دلگرمی .

یکی از دانش آموزان از اهمیت ساخت این پهباد گفت : با ساخت این پهباد علاوه بر اینکه بصورت عملی بر علم ودانشمان افزوده شد بلکه خواستیم به مسئولان خود نیز بگوییم که با حمایت ما دانش اموزان مناطق محروم می توانیم تا کوری چشم دشمنان به کارهای بزرگتر ازاین هم دست بزنیم .

امیداریم با حمایت و استعدادیابی این دانش اموزان در مناطق محروم درآنیده شاهد پیشرفت و توسعه کشورمان باشیم .

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.