95/10/7
تعداد نظرات:0
09:03
شماره مطلب:139510720471
-A A +A

ریشه حماسه ۹ دی را باید در ایمان مردم جستجو کرد

بیست: در آستانه حماسه نهم دی گفتگویی با تعدادی از فرماندهان واحدهای مقاومت بسیج دانش اموزی داشتیم که در این مطلب می خوانید.

به گزارش خبرنگار کرمانشاه بیست، زهرا بخشی فرمانده واحد مقاومت الزهرا ء:
انقلاب یعنی مردم. نظام اسلامی از ابتدا با حرکت مردمی آغاز شده و در حوادث ریز و درشت گوناگون هم با حمایت مردم به مسیر خود ادامه داده و انشاء الله خواهد داد. حرکت مردم هم بر پایه اعتقادات و ایمان آنهاست. بنابراین ریشه حماسه ای مانند ۹ دی را باید در ایمان مردم جستجو کرد.

فروغ آبروشنایی مسئول عقیدتی حوزه بسیج دانش آموزی :
۹ دی نماد ارادت مردم عاشورایی ایران به امامت، منشور هدایت و سرلوحه‌ی بیداری نسل‌های آینده است که با نگاه به آزمون بصیرت و بیعت عاشقانه پدران و مادرانشان در تلالو نورانیت حضور بی‌دریغ و عظمی راسخ، چشمان فتنه را در این روز بزرگ کور کردند و به تمامی فتنه گران داخلی و توطئه‌گران خارجی فهماندند که همیشه بیدار و در صحنه‌اند و پاسدار واقعی میراث گران سنگ بنیان گذار جمهوری اسلامی هستند.

زهرا شاه حسینی ، جانشین فرمانده واحد مقاومت :
۹ دی سال ۸۸ را می توان یکی از مهمترین اوراق کتاب زرین تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی دانست؛ برگی که بسیاری از تحولات و لحظات تلخ و شیرین سال های ابتدایی استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را پس از سی سال در ذهن ها تداعی نمود.
درست همانند سی سال قبل از آن، مردم انقلابی ایران پس از یک پیروزی بزرگ و به یادماندنی، انواع و اقسام قانون شکنی ها و بی اخلاقی ها و فتنه گری ها را شاهد بودند؛ حتی این فتنه گری ها و بی بصیرتی ها تا آنجا پیش رفت که حرمت عزای عاشورای حسینی شکسته شد و یکبار دیگر صدای سوت و کف در این روز حزن و اندوه در برخی نقاط به گوش رسیداما تاسوعا و عاشورای حسینی چیزی نبود که مردم بتوانند از آن چشم بپوشند، چرا که موجودیت و هویت ایران و ایرانی از قیام خونین اباعبدالله الحسین(ع) مایه می گیرد. پس از این اهانت آشکار بود که بغض در گلو مانده ملت مسلمان ایران شکست و نتیجه اش خلق حماسه ای عظیم و باشکوه در روز نهم دی ماه بود.

کیمیا درویشی فرمانده واحد مقاومت :
ملت شریف ایران در حماسه ۹ دی با حضور پرشور خود تمامی عملیات روانی استکباری و صهیونیستی در فضای غبارآلود فتنه ۸۸ را با حماسه‌ای فراملی و حمیت مذهبی در هم شکستند. و در حقیقت این روز را می‌توان انقلاب سوم ایران اسلامی در پاسداری از آرمانهای والای امام راحل، شهدا و نظام مقدس اسلامی دانست و گوش به فرمان مقام عظمای ولایت همیشه در صحنه حاضرند.

اینک ما دانش آموزان بسیجی در آستانه سالگرد این روز خدایی، ضمن بزرگداشت و تبریک این حماسه ماندگار به مردم ولایت مدار و غیور ایران، بار دیگر با ناخدای با خدای انقلاب اسلامی بیعت خود را تازه میکنیم تا جهان و جهانیان بدانند این انقلاب همچون گذشته با درایت و حکمت بی نظیر یگانه علمدار حکیم خود امام خامنه ایی(مدظله العالی)و با بصیرت و وظیفه شناسی مردمانش با صلابت و با افتخار پیش خواهد رفت تا پرچم عدالت طلبی خویش را به دست صاحب و مقتدای اصلی اش برساند.

زهرا میرزایی جانشین فرمانده واحد مقاومت :
منافقان این ملت و خائنان به خون شهدا یک روز حرکت امام حسین (ع) را زیر سوال می برند، روز دیگر حماسه های مردمی 9 دی را مورد خدشه قرار می دهند و دفاع مقدس را با کاریکاتور زیر سوال می برند و یک روز هم حمایت خودشان را از فتنه گری و فتنه گران بطور غیر مستقیم نشان می دهند. مردم با صعه صدر به کارشان ادامه خواهند داد تا هرکه ادعای نبود آزادی را دارد، چشم باز کند و ببیند که چگونه و چطور نظام اسلامی با سعه صدر با تفکرات مختلف مدارا می کند و به دنیا آزادی حقیقی را نشان می دهد.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.