95/7/17
تعداد نظرات:0
08:25
شماره مطلب:139571716289
-A A +A

سردار نقدی از رتبه های تک رقمی برتر کنکور 95 تقدیر کرد

سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین ظهر پنج شنبه هفته گذشته در مراسم تقدیر از رتبه های تک رقمی برتر کنکور سراسری 1395 که با حضور پدر شهید فهمیده و مسئول سازمان بسیج دانش آموزی برگزار شد،در سخنانی ضمن خیر مقدم به دانشجویان تازه ورود اظهار داشت: تبریک عرض می کنم بخاطر جایگاه درخشانی که شما فرزندان پاک ایران آورده اید و من بسیار خرسند هستم از اینکه با شما نخبگان تازه نفس در راه علم دیدار می کنم. در این جلسه دوست داریم مسائلی را بررسی کنیم که نکات و موارد ضروری که لازم است شما نخبگان تازه نفس بدانید.

امنیتی که به واسطه خون شهدا در کشور حاکم شد

وی در ادامه در خصوص وضعیت آرام کشور و امنیتی که برقرار است گفت: همان طور که گفتم یکی از نکاتی که شما عزیزان نخبه باید بدانید همین بحث امنیتی است که شهیدان دفاع مقدس در سالیان پیش و شهیدان مدافع حرم در حال حاضر برای ما ایجاد کرده اند و ما این آرامش را مدیون خانواده شهدا و همه ایثارگران و جانبازان هستیم.

نقدی افزود: امروز که در خدمت شما دانشجویان نخبه و عزیر هستیم افتخار آن را داریم که میزبان پدر شهید حسین فهمیده از ارزش های انقلاب و جنگ تحمیلی باشیم. امروز آمده ایم که با این خانواده های بزرگوار پیمان بندیم و ان شاالله ما و شما نخبگان کشور ادامه دهنده راه شهیدان و بزرگانی که جانفشانی کرده اند باشیم.

پیشرفت‌های پس از انقلاب را فراموش نکنیم

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: باید همیشه این سوال را از خود بپرسیم که ما اول انقلاب کجا بوده ایم؛ چه امکاناتی داشته ایم و به کجا و چه درجه رسیده ایم. خواسته خدا از همه انسان ها این است که آزاده باشند و آزادانه عمل کنند و قدرت تصمیم گیری داشته باشند.

وی ادامه داد: تمام انبیا و معصومین هم برای همین موضوع که اصلی ترین است، انسان ها را تربیت کردند؛ انسان هم باید تلاش کند تا موانع را بردارد و به کمال برسد اما در دنیا کسانی هستند که زیاده خواه بوده و دوست دارند تمام حقوق دیگران و هر آن چه که هست را به نام خود کرده و در نتیجه تعرض می کنند.

نقدی با تاکید بر اینکه زیاده خواهان شکست خواهند خورد بیان داشت: در این کشاکش و تنش ها زیاده خواهان به هدف خود که خیلی حقیرانه است تن می دهند و حتی به آن زندگی حداقلی هم نمی رسند و شاید به تباهی کشیده شوند.

درس امام حسین(ع) نپذیرفتن ظلم و عزت‌مندی بود

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: ظلم و زور از جمله مسائلی است که در سطح بین الملل و حتی داخل غیرقابل تحمل بوده و قرآن و همه امامان به آن تاکید داشتند که نه ظلم کنید و نه زیر بار ظلم بروید و این متن ترجمه آیه قرآن است و هر انسان وارسته و شایسته‌ای این خصوصیت را دارد همان طور که امام حسین (ع) و شهیدان داشتند.

وی با بیان اینکه دوره های طولانی را مبارزه کردیم اظهار کرد: اغلب، زورگویان غالب بر مسلمانان بودند اما امام راحل که درود خدا بر او باد ندای حسینی را بین مردم رواج داد و جریانات را برای مردم یاداوری کرد و مردم هم لبیک گو به میدان آمدند و مقاومت کردند و زیر بار زور نرفتند.

نقدی گفت: امروز شما نخبگان که در نمایشگاه وزارت دفاع کشور حضور پیدا کردید تنها بخش کوچکی از پیشرفت ها و تحولات ایران را در زمینه دفاعی مشاهده کردید؛ در زمان های قبل که بنده عده دیگری از دانشجویان مثل شما که نخبه بودند و به درجات علمی رسیدند، به خط تولید موشک ها و ساخت آنان بردم و حتی باورشان نمی شد که تمام امکانات و تکنولوژی برای خودمان باشد.

وی ادامه داد: در زمینه دفاعی به جایی رسیده ایم که از اعماق دریاها تا جو بیرون از زمین، قابلیت آن را داریم که پوشش دفاعی داشته باشیم. فشنگ یک اسلحه ساده در نظر داشته باشید تا بزرگترین ناو ها، موشک ها، نفربر ها و غیره که ما توانستیم تمام قله ها را فتح کنیم و به امن ترین کشور در منطفه و دنیا تبدیل شویم.

نقدی با اشاره به تحولاتی که در پی انقلاب اسلامی صورت گرفت: در اوایل انقلاب واقعیت جامعه، بیسوادی بود به طوری که حتی نمی‌توانستند اسم خود را بنویسند اما حال که به کشور نگاه کنید می بینید به چه درجه علمی در دنیا رسیده ایم. همه امکانات و تکنولوژی برای شما نخبگان و جوان های برومند است که از آن استفاده کنید. پهپاد هایی که ایران تولید می کند بهترین پهپاد های دنیاست که فقط دو کشور قادر به ساخت پهباد هستند و ایران در حال حاضر جز تراز های اول دنیا است.

تعظیم ابرقدرت‌ها در برابر جایگاه امنیتی ایران 

وی گفت: امروز جایگاه امنیتی کشور به جایی رسیده است که ابرقدرت‌ها سر تعظیم فرود آوردند که مصداق آن را می توان در ماجرای دستگیری عبدالمالک ریگی اشاره کرد.

سردار نقدی اضافه کرد: جایگاه سیاسی ایران در حال حاضر قابل مقایسه با اوایل انقلاب نیست چراکه در گذشته غرب و هم پیمانانش اهمیتی برای ایران قائل نبودند تا جایی که وقتی خاطرات فردوست را مطالعه کردم و آن جا بود خیلی عصبانی شدم و غیرت ایرانی ام به جوش آمد. در آن خاطرات آمده بود که یک کارمند آمریکایی به یک فرد ایرانی پیشنهاد وزارت داده بود و برای من سوال ایجاد شد که چرا باید یک کارمند آمریکایی وزیر ما را مشخص کند؟! اما امروز ایران نه‌تنها برای خود بلکه سرنوشت دیگر کشور های منظقه را نیز در دست دارد.

وی به اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران در منطقه اشاره کرد و گفت: به قدری قدرت نظامی، سیاسی و امنیتی کشور بالاست که چندی پیش رئیس جمهور آمریکا به صراحت گفت که مسئله سوریه موهای من را سفید کرد! به نظر شما چه کسی باعث شده است تا آمریکایی ها چنین حرفی بزنند؟ ما در طول تاریخ انقلاب به چنین اقتداری رسیده ایم و جوان ایرانی باید این اقتدار را باور کند. چندی پیش که مناظره بین کاندیداهای ریاست جمهوری بود خیلی صریح اسم ایران را 16 بار تکرار کردند و پیرامون این موضوع گفتمان شد و این هم دلیلی دیگر بر نقش اثرگذار کشورمان در تحولات سیاسی جهان است.

 رئیس سازمان بسیج مستضعفین یادآور شد: زمانی که ما در همین تهران در حال تحصیل بودیم روزی 40 شهید می آوردند، انواع و اقسام ترورها را انجام می دادند به طوری که وقتی از منطقه جنگی با لباس خاکی در شهر وارد می شدیم به ما هشدار می دادند که چرا با این لباس ها وارد شدیم و سریع به فکر عوض کردن آن ها بودیم، اما امروز شما نخبگان و جوانان بدون فکر به اینگونه مشغله های ذهنی درس می خوانید و باید شکرگذار این باشید.

وی با اشاره به جنگ تحمیلی اذعان کرد: دشمنان ما صدامی که از همه دنیا حمایت می شد را همچون عذابی بر سر ملت ایران نازل کردند. ارتش عراق در هشت سال جنگ تحمیلی به شدت مورد حمایت جهان قرار گرفته بود طوری که اگر امکاناتی کم داشتند یا خراب بود، سریعا تجهیزات و موشک های نو تزریق می کردند. از طرفی رزمندگان ما با قایق ماهیگیری به جنگ با ناوی می رفتند که انواع و اقسام تجهیزات نظامی، صدها هواپیما های جنگنده روی عرشه هایش داشت.

سردار نقدی تصریح کرد: اگر امروز توانایی تولید موشک و پرتاب ماهواره به فضا را داریم، نباید فراموش کنیم که پیشرفت را از همان قایق موتوری‌های ماهیگیری شروع کرده ایم و فعل توانستن را به معنای واقعی کلمه رساندیم. امروز قدرت سیاسی کشور به قدری توسعه یافته است که 120 کشور به ایران برای ریاست مجمع کشور های عدم تعهد رای دادند چراکه در برابر ظلم ایستادیم و مقاومت کردیم. این مقاومت در حالی بود که تمام ابزار های سیاسی و تروریستی را برای توقف ما به کار گرفتند، ده‌ها گروه های تروریستی تشکیل دادند و توانستند شخصیت های مهم کشور را ترور کنند اما باز مقاومت کردیم.

تأسیس 200 شبکه فارسی زبان ماهواره‌ای برای ضربه زدن به بدنه انقلاب
وی با بیان اینکه بیش از 200شبکه فارسی زبان ماهواره‌ای را برای ضربه زدن به بدنه انقلاب تاسیس کردند، افزود: امریکا فقط می تواند از راه خریدن آدم ها به ایران نفوذ کند و دست دوستی دراز کند همان طور که در جنگ صفین دشمن با حربه دست دوستی خواست تا در برابر سپاه اسلام پیروز شود. باید گفت که امروز آمریکا دیگر خلع سلاح شده است و حتی در همین دوستی ساختگی ناشیانه عمل می کند.

رئیس سازمان بسیج با اشاره به تلاش آمریکا برای ایجاد بحران اقتصادی برای ایران، گفت: در حال حاضر خود آمریکا 20 هزار میلیارد دلار در دنیا بدهکار است که حتی این بدهکاری صفرهایش قابل شمردن نیست و خودش در لجن کامل فرو رفته است. ما اگر از گذرگاه نفوذ رد شویم واقعا دیگر آمریکا هیچ غلطی نمی تواند انجام دهد.

وی در پایان به نقش فعالیت های شهید شهریاری در رشد علمی کشور اشاره کرد و افزود: شهید شهریاری از نابغه های دنیا بود، نماز خوان و خدا دوست بود، این دانشمند بدون اینکه هیچ مزدی دریافت کند پروژه هسته‌ای ایران را محاسبه کرد. اگر این پروژه را به کشوری دیگری می برد هرچقدر می خواست به او پول می دادند، این روحیه انقلابی و بسیجی است و ما تفکرمان این است و باید این روحیه ترویج شود.
 
در این نشست همچنین برخی از دانشجویان به بیان دیدگاه های خود درباره موضوعات مختلف پرداختند که با استقبال سردار نقدی همراه شد.


در انتهای مراسم نیز  با حضور پدر شهید حسین فهمیده و رئیس سازمان بسیج دانش آموزی از نخبگان تجلیل شد.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.