92/10/21
تعداد نظرات:0
11:58
شماره مطلب:139210211849
-A A +A

ضعف بیمارستان های خصوصی در ارائه خدمات مطلوب به شهروندان

اگر نگاهی کوتاه به وضعیت نامناسب بیمارستانهای خصوصی داشته باشید به راحتی متوجه خواهید شد که این بیمارستانها وضعیت چندان مطلوبی را که باید داشته باشند ندارند.

به گزارش طنین یاس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی تیار، با وجود اینکه در حال حاضر شهرستان ارومیه یکی از متراکم ترین شهرستانهای کشور از حیث جمعیت است اما امکانات موجود در برخی بخش ها مانند بیمارستانها، پاسخگوی نیاز ساکنین نیست که از آن جمله می توان به کمبود فضای مراکز درمانی و بیمارستان ها اشاره کرد چرا که در استان آذربایجان غربی به لحاظ  کمبود مراکز درمانی در شهرستانهای همجوار از سایر شهرستانها نیز بیماران به مراکز درمانی ارومیه مراجعه می کنند.

تنگی فضای بیمارستان و انبوهی بیماران و مراجعان موجب آلودگی هوای بیمارستان شده و حتی احتمال مریض شدن افراد سالم در بیمارستان نیز دور از ذهن نیست.

وضعیت بیمارستانهای دولتی دیگر نیازی به گفتن ندارد چرا که در گزارشات متعدد، سایتهایمحلی از اوضاع وخیم و اورژانسی بیمارستانهای دولتی سخن به میان آورده اند اما روی سخن امروز گزارش ما پیرامون اوضاع نامناسب و به دور از دهن بیمارستانهای خصوصی می باشد.

در این بیمارستانها فضای نامناسب اتاقها خصوصا اتاق بیماران موجبات رنجش بیماران و همراهان آنان را فراهم آورده است و خدماتی که به بیماران در این بیمارستانها ارائه می شود مورد رضایت آنان نیست و علاوه بر آن اوضاع نامناسب سالنها ،سرویسهای بهداشتی ، راهروها و تختهای بستری به صورتی است که اصلا با عنوان بیمارستان خصوصی تناسب ندارد.

در یکی از بیمارستانهای خصوصی شهرستان ارومیه اتاق بیماران بسیار کوچک و به طوری است که دو تخت به زور برای بیماران در آنجا جا داده اند به طوری که همراهان بیماران برای استراحت در شب با کمبود جا مواجه می شوند و از استراحت شبانه باز می مانند .

حال با تمام این تفاسیر تصور کنید اوضاع غیرقابل تحمل این اتاقها را در ساعات ملاقات .

در این بیمارستانها که بیماران به ازای هر شب مجبورند علاوه بر سایر هزینه های نجومی مبلغ یکصد هزار تومان را برای هزینه تخت بستری پرداخت نمایند لااقل انتظار دارند از خدمات مطلوبی برخوردار باشند اما زهی خیال محال.

در این میان مسوولين بيمارستان ها بايد با سنجش كيفيت خدمات ارايه شده، بخش ها را از نظر كامل بودن و مقبوليت ارزيابي ارتقا دهند تا موجبات رضایت شهروندان را فراهم نمایند.

حال با تمام این تفسیر روی سخن آخر ما با مسئولینی است که مردم چشم انتظار رسیدگی و نظارت جدی آنان به این اعتراضات هستند و امید دارند که نظارت مسئولین موجب بالا رفتن کیفیت خدمات ارائه شده در این مرکز درمانی شود.

انتهای پیام/ غ

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.