95/9/15
تعداد نظرات:0
13:17
شماره مطلب:139591519541
-A A +A
به مناسبت 16 آذر و روز دانشجو

مصاحبه ای با دانشجوی بسجی امروز و جانشین واحد دانش آموزی دیروز

اردوی یاوران ولایت مسیر زندگی مرا تغییر داد...

سمنان بيست ، به مناسبت 16 آذر و روز دانشجو سراغ خانم مباركه ميركمالي كه از دانش آموزان بسيجي فعال و جانشین واحد مدرسه فرزانگان سمنان بوده و اكنون دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی رفته و مصاحبه اي با وی آماده کرده که تقدیم کاربران می گردد.

سلام خانم مبارکه، برای شروع لطفا خودتان رو برای مخاطبان ما معرفی کنید!

سلام. مبارکه سادات میرکمالی هستم.18 سالمه.دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی با رتبه 700

از آشنایی تون با بسیج برای ما بگید لطفا

من از مقطع راهنمایی و از طریق مدرسه عضو بسیج شدم و بیشتر تو زمینه های علمی مثل لیگ پایا و مسابقات فرهنگی شرکت میکردم تا اینکه وارد دبیرستان شدم و به عنوان جانشین فرمانده فعالیت توی همه زمینه ها رو شروع کردم.

اگه بخواین تعریفی ازبسیج داشته باشید اون چیه؟

بهترین تعریف از بسیج همون تعریف امام خمینی از بسیجه که میفرمایند:" بسیج مدرسه عشق است." بر خلاف نظر خیلی ها که فکر میکنند این تعریف کلیشه ای هستش اما من با تمام وجودم درکش کردم و اعتقاد دارم کامل ترین تعریفه.

فعالیت تو بسیج دانش آموزی چی تاثیری تو زندگیتون داشته و چه آورده هایی برای شما داشته؟

خیلی چیزها.انقدر زیاد که نمیتونم بشمرم.یادمه سال 93 به جای فرمانده واحدمون که مسابقه داشت به اردوی یاوران ولایت رفتم و اونجا انقدر استاد های مجرب در همه رشته ها به ما آموزش دادند که تقریبا میتونم بگم مسیر زندگی منو عوض کردن. یا در دوره آموزشی سرگروه های حلقه های صالحین حاج آقا رضوی جو و دیگر اساتید حقیقتا دانش من رو تو زمینه های مختلف ارتقا دادند. اما به طور کلی یادگرفتم فقط برای خدا کار کنم تا هیچوقت ضرر نکنم.

شیرین ترین وسخت ترین خاطرتون ازبسیج دانش آموزی رو برامون بگید!

خاطره شیرین زیاد دارم.من بهترین دوست زندگیم رو تو بسیج پیدا کردم.

علاوه بر این دومرتبه دیدار رهبری و حضور توی کنگره ملی آینده سازان از تجربیات لذت بخش من هستن که به لطف بسیج نصیب من شدن.

خاطره تلخ هم چیز خاصی یادم نیست فقط یادمه خیلی موقع ها که کار انجام میدادیم اما به هر دلیلی نتیجه نمیگرفتیم خیلی حالم گرفته میشد.

چه حرف یاتوصیه ای به دوستان بسیجی دانش آموزتان دارید و وظیفه دانش آموز و دانشجو بسیجی رو چی می دونید؟

همون توصیه حضرت آقا که اولویت اول شما درس هستش.شماها با تفکر بسیجی و انقلابیتون باید دانشگاه های خوب این مملکت رو پر کنید نه یه عده آدم که از بودجه و امکانات دانشگاه دولتی استفاده می کنند و ضد انقلاب عمل میکنند. هدف ما از انقلاب، تشکیل یک حکومت اسلامی هست که به ظهور مولا و سرورمون منتهی بشه.پس وظیفه همه ما هم تلاش برای رسیدن به این هدفه. یادتون باشه این ما هستیم که پس فردا قراره این مملکت رو اداره کنیم. ماها باید تو همه چی بهترین باشیم.اخلاق،درس،ورزش و ... و به معنی واقعی کلمه بسیجی باشیم.

  و حرف آخر؟

حضرت اقا توی دیدار اخیرشون با بسیجی ها انتطاراتاشون و خیلی نکات جالب توجه دیگه رو عرض کردند و توصیه میکنم حتما اون رو گوش کنید.

هدفمون رو فراموش نکنید.در پناه حق موفق باشید. یا علی....

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.