95/7/24
تعداد نظرات:0
08:53
شماره مطلب:139572416581
-A A +A

هفته شکنجه دانش آموز ایرانی از کرمان و سیستان تا گلستان

هفته گذشته را باید هفته تنبیه و شکنجه دانش‌آموزان نامید! گلستان، کرمان و سیستان و بلوچستان شاهد تنبیه بدنی دانش‌آموزان بود. روز دوشنبه سایت خبری فردا فیلمی از تنبیه دانش‌آموزان کرمانی که به دلیل پرداخت نکردن کمک‌هزینه 30 هزارتومانی به مدرسه، هریک هشت شلاق از مسوولان مدرسه نصیب‌شان شده است منتشر کرد. کودکانی جلوی دوربین ایستاده‌اند بالباس‌های زیبای محلی و به زبان شیرین کودکانه‌شان ماجرایی تلخ را بازگو می‌کنند. کودک خودش را معرفی می‌کند و در اوج سادگی برای ما، مایی که چند صد کیلومتر دورتر، در مرکز رفاه و امنیت کشور نشسته‌ایم، از مظلومیت می‌گوید. می‌گویند که روز گذشته مدیر مدرسه‌شان از هریک مبلغی پول خواسته و آنها نداشته‌اند و به خاطر همین نداشتن شلاق‌خورده‌اند. نفری ۸ ضربه شلاق برای نداشتن ۳۰ هزار تومان پول ناقابل! هرچند که مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان خبر شلاق خوردن کودکان رودبار جنوب از مدیر مدرسه را تکذیب کرده است اما سایت‌های خبری نامه یکی از این دانش‌آموزان خطاب به وزیر آموزش‌وپرورش را منتشر کردند که در این نامه از وضعیت مدرسه و تنبیه مدیران مدرسه فقط برای 30 هزار تومان گله کرده بود.
اما جالب‌ترین واکنش را آقای محمود صادقی ،نماینده مجلس نشان داد. او در صفحه توئیتر خود نوشت: «مشکل دانش‌آموزان مختارآباد را بررسی کردم. فقر امکانات آموزشی وجود دارد و باید پیگیری شود، اما ویدیوی منتشرشده تلاشی ناشیانه برای تخریب دولت است.» البته بعدازاین، صادقی درباره این موضوع به «خبرنگار برنا» گفت: مستندات این پرونده در اختیار نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرارگرفته است و نمایندگان این تخلف را پیگیری خواهند کرد.
به نظر می‌رسد این آخرین سند تخریب دولت نبود! زیرا کیلومترها دورتر از کرمان برخی سایت‌های محلی استان گلستان خبری مبنی بر ضرب و شتم پنج دانش‌آموز در کلاله استان گلستان توسط یک معلم منتشر کردند. معلمی در شهرستان کلاله 5 دانش‌آموز را به خاطر عزاداری و سینه‌زنی مورد ضرب و شتم و استهزا، قرار می‌دهد؛ حادثه‌ای که باعث تأسف جامعه فرهنگی آموزش‌وپرورش و اقشار مختلف مردم شده است. سرپرست آموزش‌وپرورش این شهرستان اعلام کرد: «موضوع ضرب و شتم دانش‌آموزان از طرق مختلف و نیز حراست این مدیریت تحت بررسی دقیق قرار دارد.» آقای محمدرضا سنچولی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: «این ماجرا صبح روز دوشنبه هفته جاری در کلاس هشتم مدرسه پسرانه طالقانی این شهر به وقوع پیوسته است. بر اساس اطلاعات اولیه و گزارشی که از مسوولان مدرسه مذکور در اختیارمان قرار گرفت، پنج نفر از دانش‌آموزان با تأخیر وارد مدرسه می‌شوند و در واکنش به این موضوع یکی از معلمان مدرسه دانش‌آموزان را پای تخته خواسته و آنان را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد. پس‌ازاین حادثه، پدر دو نفر از دانش‌آموزان، فرزندان خود را به دکتر برده و تحت معاینات اولیه قرار می‌دهند و گزارش ماجرا را به‌صورت کتبی در اختیار حراست مدیریت آموزش‌وپرورش کلاله قرار می‌دهند.» سرپرست آموزش‌وپرورش کلاله تأکید کرد: «موضوع از طریق کانال‌های مختلف و همچنین حراست آموزش‌وپرورش تحت بررسی و رسیدگی قرار دارد که پس از پایان تحقیقات و جمع‌آوری مستندات در جهت رفع هرگونه شبهه، اطلاع‌رسانی خواهد شد.» بر اساس اخبار منتشرشده در برخی سایت‌های خبری کلاله، در جریان این ضرب و شتم، دست‌کم یکی از دانش‌آموزان که توسط ولی خود به یک پزشک عمومی مراجعه و تحت معاینه و مداوا قرارگرفته است، دارای کوفتگی بدن، خراشیدگی گردن و سردرد بوده است. اما سومین حادثه تلخ مربوط به دانش‌آموز بمپوری است. در پی تنبیه بدنی و مصدومیت دانش‌آموز بمپوری توسط معلمش، رییس آموزش‌وپرورش شهر بمپور استعفا داد، مدیر مدرسه تعلیق و معلم خاطی به هیأت رسیدگی به تخلفات آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان احضار شد. در پی این رویداد آقای«فریدون دامنی» رییس آموزش‌وپرورش منطقه بمپور نیز از سمت خود استعفا کرد. مدیرکل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان، همراه جمعی از مسوولان آموزش‌وپرورش برای دیدار، تفقد، دلجویی و اطلاع از روند درمان با خانواده دانش‌آموز مصدوم به شهر بمپور واقع در شهرستان ایرانشهر سفر کرد. «قیصر قادری» دانش‌آموز پایه پنجم دبستان «ادیب» روستای «خیرآباد» از توابع شهر «بمپور» است که توسط معلمش مورد تنبیه بدنی قرارگرفته و در حال حاضر در بیمارستان «ایران» شهرستان ایرانشهر تحت درمان قرار دارد

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.