95/8/17
تعداد نظرات:0
09:38
شماره مطلب:139581718244
-A A +A
یادداشت دانش آموزی

چقدر امریکا را میشناسید؟

در این گفتار کوتاه نمیتوان امریکا را شناخت اما حداقل میتوان چند مسئله را تیتروار عنوان کرد تا فضایی برای مطالعه بیشتر ایجاد شود. حالا ما بعنوان یک ایرانی، چقدر امریکا را میشناسیم! میدانید امریکا چند سال است که امریکا شده است؟ میدانید از ابتدای تاریخش تنها دو حزب دموکرات و جمهوری خواه وجود داشته! (مقایسه شود با جمهوری اسلامی ایران).

میدانید در اواخر جنگ تحمیلی که صدام ساقط شده بود، امریکا خودش وارد عمل شد؟ نه اشتباه نکنید فقط ان هواپیما را نمیگویم؛ از غرق کردن ناوهای سهند و سبلان بگیرید تا محاصره و منهدم کردن ایستگاه نفتی سلیمان شاید بسیاری مرگ بر امریکا را تنها یک شعار و ژست سیاسی میدانند، اما اصلا اینگونه نیست، چون با هر مرگ بر امریکا ستونهای استکبار ستیزی و قلدر مابی امریکا به لرزه در می اید

وقتی برای اولین بار صدای مرگ بر امریکای ایرانی ها در کشورهای مسلمان و ازادی خواه مانند کشورهای شرق اسیا و امریکای لاتین شنیده شد،انها برای مبارزه امیدی پیدا کردند، برای اینکه حقشان را بخواهند و اجازه ندهند استکبار برایشان تصمیم بگیرد. امریکایی ها از ملت ایران تا کنون چه چیزی دیده اند، مثلا مردم ایران تاکنون به امریکا حمله کرده اند یا اینکه در این کشور اقدامی کرده اند؟

نه، مردم ایران در سرزمین پاک خود محکم ایستاده اند و میگویند نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی. ایا این خواسته از دایره حقوق بشر غربی بدور است؟ فریاد مرگ بر امریکا اینجاست که هویت پیدا می کند، انها از بانگ مردم ایران میترسند، پس تحریم می کنند، با کشورهای خود فروخته دست به یکی میکنند و قیمت نفت را کاهش میدهند تا درامد ایران کم شود بیلبورد سیار برای مردمانشان طراحی میکنند و مردم ایران را دشمنی بزرگ برای امریکایی ها به تصویر می کشند.

از انها میخواهند تا با پرداخت به موقع مالیات کمک کنند تا دولت امریکا با ایران بجنگد. امریکا از ما میترسد، امریکا از شعار با اگاهی ما میترسد او دوست دارد ما "شیطان بزرگ" را زیبا و خوش سیما ببینیم، بخاطر همین رئیس جمهورشان به ما پیام نوروزی میدهد. امریکا از صدای ما میترسد چه رسد به...

ما وظیفه داریم که امریکا را واقعا بشناسیم. یکی از منابع غنی و نکته سنج در مورد شناخت امریکا سخنان امام خامنه ای است، امریکا شناسی وظیفه ای است که در میان واحدهای بسیج دانش اموزی برای اگاهی رساندن به مردم بسیار ضروری است که شناخت امریکا به خودی خود باعث میشود تا ما با دیگر مستکبران جهان که حامی اصلیاشان امریکا است بخوبی اشنا شویم و وقتی میگوییم مرگ بر امریکا،در راستای ارمانهای انقلاب اسلامی و بنیان گذار کبیر انقلاب امام خمینی(ره)باشد،همان مرشدی که به ما فهماند:(امریکا هیچ غلطی نمیتواند کند.)

در پایان به طور خلاصه می توان گفت که مرگ بر آمریکا یک شعار و ژست سیاسی نیست؛ بلکه باعث شده است ستون های استکبار ستیزی و قلدرمابی آمریکا به لرزه دربیاید.

ومن الله التوفیق

خالد شاهینی فرمانده نمونه استان بوشهر«شهرستان عسلویه»

 

منبع:بوشهر بیست

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.