92/10/30
تعداد نظرات:0
12:29
شماره مطلب:139210302477
-A A +A

تنها بیمارستان بوکان از امکانات کافی برخوردار نیست

وجود تنها یک بیمارستان در شهرستان بوکان که آنهم از امکانات کافی برخوردار نیست نارضایتی های گسترده ای را میان مردم این شهرستان به بار آورده است.

به گزارش طنین یاس، مشکل شهرستان بوکان و مردم آن در حوزه بهداشت و درمان تنها به کمبود کادر پزشکی و پرستاری آن محدود نمی‌شود بلکه کمبود مراکز درمانی و وجود تنها یک بیمارستان که آنهم از امکانات کافی نظیرسی تی اسکن،سونوگرافی رنگی و سه بعدی،عکسبرداری،ماموگرافی و ام آر آي برخوردار نیست نارضایتی های گسترده ای را بین مردم این شهرستان به بار آورده است.

مسئله کمبود پزشک و امکانات پزشکی و نارضایتی مردم از وضعیت خدمات رسانی پزشکی شهرستان بوکان اعتراض و گلایه های مردم این شهرستان را برانگیخته است چرا که بیماران و خانواده هایشان مجبورند علاوه بر تحمل رنج بیماری سختی عزیمت به مراکز درمانی شهرستانهای همجوار و یا حتی مرکز استان را به جان بخرند و با تقبل هزینه های چند برابری برای درمان بیماری خود در شهر غریب آواره شوند.

وضعیت تنها بیمارستان شهرستان بوکان مطلوب نیست و مردم این شهرستان با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می کند و در استفاده از امکانات پزشکی و درمانی دارای مشکلات و کمبودهای متعددی هستند.

این مشکلات و کمبودها در شرایطی است که امروز اهمیت حوزه بهداشت و درمان بر کسی پوشیده نیست و یکی از اولویتهای دولت نیز توجه ویژه به بخش بهداشت است زیرا در صورت تامین نمودن امکانات بهداشتی مردم، دیگر بخشها نیز بهبود پیدا می کند.

آنچه که در این میان مهم است اینست که به طور قطع و بنا به گلایه های بیماران وضعیت کنونی برخی از مراکز بهداشتی درمانی و نحوه خدمات دهی در این مراکز به مرز هشدار رسیده است و اگر برنامه اساسی برای نجات آنها از این شرایط صورت نگیرد در این میان بیماران و خانواده های آنان بیشترین آسیب را می بینند.

سخن کوتاه که زیاد گفتن دردی را علاج نمی کند هدف تلنگری است برای مسئولان عزیز که بدانند منابع انسانی عامل اصلی در توسعه پایدار هستند و وقتی جان این منابع انسانی به راحتی به یغما رفته و در اثر سهل انگاری و بی توجهی به سلامت هموطنان شرایط به جای اینکه بهتر از روز گذشته شود بدتر می شود چگونه می توان به ساختن جامعه توسعه یافته و آباد امیدوار بود.

رهبر معظم انقلاب اسلامي چه زيبا فرمودند كه «مسئولان باید طوری عمل کنند که بیمار و خانواده اش تنها ناراحتی بیماری را داشته باشند نه اینکه بار دیگری بر ناراحتی های آن ها افزوده شود»، این فرمایش مقام معظم رهبری درس بزرگی در دل خود دارد که اگر واقعا از سوی وزارت بهداشت به آن جامه عمل پوشانده شود چه بسا دولت می شود خانواده مردم و ثمره آن اعتماد خانواده هاست و چه سرمایه ای بزرگ تر از اعتماد مردم به مسئولان اما افسوس که به غربت انداختن این سخنان باعث شده است تا مشکلات و بحران هایی در شبکه درمانی کشور و  بویژه در مناطق محرومی همچون آذربایجان غربی ایجاد شود.

انتهای پیام/غ

منبع: تیار

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.