92/10/30
تعداد نظرات:0
12:33
شماره مطلب:139210302478
-A A +A

طب سنتی ایرانی از سرمایه های ملی کشور است /شرایط زندگی کنونی سبب تغذیه نادرست شده است

رئیس موسسه تحقیقات حجامت ایران با اشاره به اینکه طب سنتی ایرانی یکی از سرمایه های ملی کشور محسوب می‌شود، خاطر نشان کرد: باید با ترویج آموخته های این علم از فراموش شدن و عدم نشر آن جلوگیری شود.

به گزارش طنین یاس، حسین خیراندیش رئیس موسسه تحقیقات حجامت ایران در همایش طب سنتی و سبک زندگی در سمنان  با اشاره به اینکه باید برای احیای این طب تلاش بیشتری شود بیان کرد: یکی از راههای کوتاه کردن این ساده سازی است که باید زبان طب سنتی به زبان ساده تری تبدیل شود .

خیراندیش با اشاره به اینکه طب سنتی ایرانی از لحاظ تئوریک و جغرافیایی از گستره وسیعی برخوردار است، افزود: حتی از تجربیات و آموزه های این طب در چین و هند نیز بهره گرفته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید جایگاه مناسبی برای استقرار این طب در بستر جامعه ایجاد شود، تصریح کرد: طب سنتی ایرانی باید سهم عظیمی در درمان بیماری‌ها پیدا کند.

این درمانگر طب سنتی با بیان اینکه ابتدا باید در جامعه به توسعه نیروهای انسانی متخصص طب سنتی پرداخت، اذعان کرد: نیروهای درمانگر ابتدا باید به سلامت خود اهمیت داده و درمان شوند و سپس به درمان دیگر افراد جامعه اقدام کنند.

رئیس موسسه تحقیقات حجامت ایرانبا اشاره به اینکه طب سنتی ایرانی یکی از سرمایه های ملی کشور محسوب می‌شود، خاطر نشان کرد: باید با ترویج آموخته های این علم از فراموش شدن و عدم نشر آن جلوگیری شود.

وی، سودا، دم، صفرا و بلغم را از 4 ماده موجود در بدن انسان دانست و افزود: وجود این 4 ماده به اندازه کافی و مناسب در بدن باعث سلامت آدمی می شود.


خیراندیش در ادامه افزود: کاهش یا افزایش آنها در بدن موجب ایجاد عدم تعادل و درنهایت باعث بروز بیماری می شود که این بیماری می تواند جسمی باشد یا روانی.

رئیس موسسه تحقیقات حجامت ایران که 25سال است به شکل تخصصی، به درمان سنتی بیماران می پردازد، می گوید: تشخیص کم و زیاد بودن اخلاط در بدن بیمار و تجویز روش درمانی صحیح، بسیار مهم است

.

شرایط زندگی کنونی سبب تغذیه نادرست شده است

خیر اندیش ،کبد،قلب،مغز و کلیه از اندام های اصلی بدن دانست و خاطر نشان کرد: غذای سرد، زیاد خوردن آب بین غذا،عصبانیت کم خوابی از علائم بیماری کبدی هستند.

وی ؛ ارده شیر انگور به همراه شیره کنجد با شیر و یا عسل می تواند دارویی معجزه آسا در داروی کبد چرب عنوان کرد.

خیر اندیش تصریح کرد: شرایط زندگی کنونی زمینه بروز بیماری های انسدادی کلیوی را به حداکثر رسانده البته بین طبیبان قدیم و جدید در این دیدگاه اختلاف نظر هم وجود دارد.

وی در خصوص کلیه توضیح داد: کلیه از اندام های مهم بدن انسان است به لحاظ جایگاه قرار گرفتن و شرایط مداوم حرکت رطوبتی در معرض تهدید مداوم بیماری ها قرار گرفته است.

این درمانگر طب سنتی کلیه را چنین تشبیه کرد: کلیه هم مانند یک گلوله نخ کامل است که در اثر گرمی و سردی محیطی ،غذایی، ضربه خوردن و خوابیدن به پهلو ممکن است مسدود شود.

خیراندیش به پیشگیری و درمان بیماری کلیه اشاره و تشریح کرد: باید آب یخ وسرد  ننوشیم زیرا مصرف آب یخ یکی از عوامل بیماری کبدی و کلیوی است.

وی در ادامه افزود: یکی دیگر از پیشگیری ها گرم نگه داشتن تعادل کلیه است یعنی باید کمر خود را همیشه گرم نگه داریم.

 رئیس موسسه تحقیقات حجامت ایران در پایان  با تاکید گفت: حتی آب یخ پس از ورزش،حمام، برخاستن از بستر گرم هم می تواند برای بیماران کلیوی مضر باشد.

انتهای پیام/ غ

منبع: شاخه طوبی

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.