92/11/1
تعداد نظرات:0
11:56
شماره مطلب:13921112525
-A A +A
سمندر :

لازم باشد نایب رئیس بانوان را تغییر می‌دهیم/ شاید بانوان دیگر اعزام نشوند

فدراسیون کاراته در حالی اقدام به انتخاب عشرت شاه‌محمدی به عنوان سرپرست نایب رئیسی بانوان گرفت که وی بازنشسته است و طبق قانون نمی‌تواند این سمت را در اختیار داشته باشد

به گزارش طنین یاس،چهارشنبه هفته گذشته علیرضا سمندر رئیس فدراسیون کاراته طی حکمی عشرت شاه‌محمدی را به جای اشرف امینی به عنوان سرپرست نائب رئیسی این فدراسیون منصوب کرد. مراسم معارفه وی نیز شنبه هفته جاری برگزار شد و شاه‌محمدی کار خود را آغاز کرد.

کنار گذاشتن امینی انتقاداتی را متوجه فدراسیون کاراته کرد و خود امینی که از این نقل و انتقال تعجب کرده بود، تنها به نوع کنار گذاشتنش اعتراض داشت. وی معتقد بود نباید با پیامک او را کنار می‌گذاشتند. امینی عملکرد قابل قبولی در بخش بانوان داشت، در حالیکه گفته می‌شود دبیر فدراسیون در برکناری او دخیل بوده ولی مشکلاتی که در بحث حجاب بانوان در دو رویداد بازی‌های کشورهای اسلامی بوجود آمد، در این جابجایی نقش اصلی را داشت.

اما عشرت شاه‌محمدی که اتفاقا یک دوره این سمت را برعهده داشته و او هم موفقیت‌هایی کسب کرده است، برای تصدی این سمت یک مشکل بزرگ دارد. وی بازنشسته آموزش و پرورش است و در صورتی می‌تواند این مسئولیت را دنبال کند که یا ایثارگر باشد و یا مجوز لازم را کسب کند.

در همین رابطه علیرضا سمندر به خبرنگار مهر گفت: شاه‌محمدی سرپرست نایب رئیسی بانوان است و اگر مشکل خود را در مورد دو بازنشستگی رفع نکند، مجبوریم یک نفر دیگر را برای تصدی این سمت انتخاب کنیم.

وی در مورد دلایل کنار رفتن امینی تاکید کرد: یکسری اعتراضات به بحث حجاب بانوان وجود داشت و مشکلاتی را متوجه فدراسیون کرد. بنده تا آنجا که می‌توانستم از امینی حمایت کردم ولی متاسفانه برخی‌ها به هر دلیلی باعث حاد شدن این مشکلات شدند.

رئیس فدراسیون کاراته افزود: نمی‌دانم چرا دوستان نام هر کار خود را دلسوزی می‌گذارند. این مشکلات باعث شد تا بانوان با چالش جدی مواجه شوند و خود امینی در این مورد چند با به وزارت ورزش و جوانان رفت. این مشکلات به حدی جدی است که شاید دیگر نتوانیم بانوان را به مسابقات بین‌المللی اعزام کنیم.

سمندر در خصوص کنار گذاشتن امینی با پیامک گفت: به هیچ عنوان چنین چیزی صحت ندارد و خود خانم امینی در جریان کلی کار بود. مگر می‌شود با پیامک کسی را جابجا کرد.

به هر حال مشکلات اخیر باید هرچه سریعتر رفع شود تا دود آن به چشم بانون نرود. بانوان کاراته در مسابقات برون مرزی که تاکنون اعزام شده‌اند، توانایی بالای خود را به نمایش گذاشتند که امیدواریم با رفع مشکلات موجود، بانوان شایسته ایرانی باز هم بتوانند در مسابقات مختلف برای ایران اسلامی افتخارآفرین باشند.
انتهای پیام/ غ

منبع: مهر

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.