96/5/4
تعداد نظرات:0
13:22
شماره مطلب:13965427779
-A A +A
قاسم پور:

اردوهای جهادی موجب رشدو بالندگی دانش آموزان می شود

بیست: دانش آموز شرکت کننده در طرح هجرت گفت: اردوهای جهادی موجب رشد و بالندگی دانش آموزان می شود.

به گزارش خبرنگار کرمانشاه بیست، فصل تابستان که از راه رسید، جوانان و نوجوانان و حتی خانواده هایشان دغدغه پر کردن اوقات فراغت را به شیوه صحیح دارند؛  طرح هجرت یکی از طرح هایی که چندسالی ست جای خود را در بین دانش آموزان باز کرده و علاوه پرکردن اوقات فراغت توانسته روحیه تعاون و همکاری را احیا کند.یگانه قاسم پور سال چهارم دبیرستان و برای پنجمین سال متوالی ست که در اردوهای جهادی طرح هجرت شرکت کرده است .


قاسم پور گفت: طرح هجرت امکانی جهت غنی سازی اوقات فراغت ما دانش آموزان جهت تعمیر و مرمت مدارس، ایجاد دلبستگی دانش آموزان به محیط مدرسه و اجتماع و مشارکت دانش آموزان در حفظ و نگهداری از فضاهای عمومی در مدارس و در سایر نهادها می شود .


وی ادامه داد: من به عنوان یک بسیجی دوست دارم که به جامعه و دوستان خودم با این روش خدمت کنم. و به این خدمت افتخار می کنم.  وتا به امروز ازفعالیت های که در این زمینه داشته ام احساس پشیمانی و خستگی نکرده ام  شکر خدا تا اینجای کار خوب پیش رفته و از این برنامه رضایت دارم.


این دانش آموز جهادگر با بیان اینکه چند سال پیاپی در طرح هجرت شرکت می کند افزود: به نظرم برای اجرای هر چه بهتر باید این طرح را علنی تر در مجامع دانش آموزی و دانشجویی در طول سال تحصیلی نیز ترویج دهند تا زودتر دانش آموزان برای تابستان خود برنامه ریزی کنند.


وی تصریح کرد: به همه دوستانم که در 9 ماه تحصیلی با درس خواندن به کشورشان خدمت میکنند توصیه می کنم طبق فرمایش مقام معظم رهبری در مورد استمرار تحصیل در اوقات فراغتشان بیشتر به تهذیب در کلاس های قرآنی و ورزشی بپردازند که البته در طرح هجرت  تهذیب ، ورزش، تحصیل، همکاری و یکدلی است.


قاسم پور گفت: حضور در طرح هجرت علاوه بر اینکه تاثیر کار گروهی را به من نشان داد اعتماد به نفس من را برای انجام کارهایم و اینکه توانایی هایم اعتماد کنم را بالا برده و از همه مهمتر انجام کارهای خیر در راه خدا بدون هیچ چشم داشتی را در ما نوجوانان بیدار کرده است.


این دانش آموز کرمانشاهی ابراز داشت: عده ای ازخانواده ها با صرف هزینه هایی زیاد در کلاس های درسی، هنری و ورزشی کار خود را راحت می کنند تا اوقاتی کمتر بچه ها در خانه باشند و کمتر چشم هایشان خیره به تلویزیون یا گوشی همراه باشد. استفاده از ظرفیت جوانان و نوجوانان با آن انرژی و شور و نشاطی که دارند؛ به گفته مقام معظم رهبری  در عرصه ای جهاد وسازندگی در قالب دانش آموزی طرح هجرت می تواند زمینه رشدو بالندگی هرچه بیشترآنان را فراهم سازد.
 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.