96/5/21
تعداد نظرات:0
11:41
شماره مطلب:139652128256
-A A +A

دکتر قدیانی رئیس سازمان بسیج علمی کشور در مراسم اختتامیه لیگ بین الملی پایا گفت:

دکتر حسین قدیانی، رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور در مراسم اختتامیه دهمین دوره مسابقه های علمی لیگ پیشگامان ایران اسلامی”پایا” که دیروز 
صبح با حضور جمعی از  مسئولان و دانش آموزان منتخب ایرانی و خارجی برگزار شد، گفت: شما دانش آموزان عصاره ای از مجموعه ای هستید که در دور مقدماتی شرکت کرده اند.  به طبع داشته ها و اندوخته های شما از نظر محتوایی و کیفی نسبت به سایر دانش آموزان بیشتر بوده که توانسته اید در دوره نهایی این مسابقه شرکت کنید. قطعا دانش و ظرفیت بیشتر ،مسئولیت زیادتری برای شما به وجود می آورد.
 
فرق ایران با کشور ژاپن در این است که هم در حوزه تکنولوژیک حرکت کرده و هم هویت ملی دارد و برای اینکه سرآمد مباحث تکنولوژی و علمی قرار بگیرد باید روی پای خود بیاستد و تصمیم بگیرد بنابراین دنیای غرب نمی‌تواند این موضوع را برتابد به همین دلیل 8 سال جنگ تحمیلی را اعمال کرد اما جوانان این مملکت که افراد سلحشور و توانمندی بودند تاکنون اجازه نفوذ نظام استکباری را نداده اند؛ ما در دوران دفاع مقدس بیش از 36 هزار دانش آموز شهید داشتیم. دانش آموزانی که فکر می کردند دفاع و امنیت کشور، جزو وظیفه شان است. ما اگر می خواهیم ایرانی سربلند و سر افراز داشته باشیم باید در عرصه علم و فناوری فعالیت داشته باشیم و از کیان نظام جمهوری اسلامی در تمام عرصه های نظامی، دفاعی، امنیتی، تکنولوژی، …. محافظت کنیم.
 
شما باید به عنوان رزمندگان علمی کشور در عرصه علم و فناوری فعالیت داشته باشید. امروز جزو افتخار ما است که توانسته ایم در حوزه هایی مانند بهداشت، درمان، تکنولوژی، علمی پیشرفت های زیادی داشته باشیم. من افتخار می‌کنم که دانش آموزان و دانشجویان ما جدا از درس و تحصیل توانسته اند اکنون در علم و نوآوری فعالیت کنند.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.