96/6/19
تعداد نظرات:0
09:15
شماره مطلب:139661928959
-A A +A

مدعیان حقوق بشر در مقابل جنایات در میانمار خفقان گرفته‌اند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: پشت پرده تمام تصاویر منتشر شده از کشتار مسلمانان در میانمار ردپای صهیونیسم جهانی و تمام کشورهایی است که نه تنها در مقابل چنین اقداماتی سکوت می‌کنند بلکه به عاملان آن جایزه صلح هم می‌دهند.

شهروز برزگر ، با اشاره به فجایع انسانی صورت گرفته در  میانمار اظهار داشت: انتشار تصاویر نسل‌کشی در میانمار بسیار دردناک بوده و بسی جای تأسف دارد که مدعیان حقوق بشر در دنیا در برابر این وحشی‌گری‌ها خفقان مرگ گرفته‌اند.

وی با اشاره به شعری از سعدی که بر سر در سازمان ملل نگاشته شده است گفت: در منطقه روهینگیا میانمار مسلمانان توسط یک عده بی‌دین که بویی از انسانیت نبرده‌اند زنده‌زنده سوزانده و یا به شیوه‌های بسیار فجیعی کشته می‌شوند حال‌آنکه به عقیده ما نه تنها با مسلمانان بلکه نباید با هیچ بشری چنین رفتارهای به‌دور از شرفی صورت  بگیرد.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با محکوم نمودن وقایع صورت گرفته در میانمار افزود: مردم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران این کشتار را محکوم می‌کنند و خواستار اقدامات عملی از سوی مجامع بین‌المللی همچون سازمان ملل متحد و فعالین حقوق بشر در جای‌جای دنیا هستند.

وی از تشکیل جلسه فوق‌العاده در مجلس شورای اسلامی برای بررسی ابعاد این حوادث خبر داد و اظهار داشت: تعطیلی مجلس و حضور نمایندگان در مأموریت‌های کاری سبب شده تا تشکیل این جلسه به تعویق بیفتد اما به قطع یقین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی جلسات جداگانه‌ای تشکیل می‌دهد همچنین وزارت خارجه کشور نیز سخت پیگیر این موضوع است تا بتواند اقدامی عملی برای پایان دادن به این فاجعه انسانی انجام دهد.

برزگر با اشاره به اینکه رهبر میانمار نمی‌تواند در مورد این نسل‌کشی ادعای بی‌طرفی کند گفت: وقوع چنین فجایعی بیش‌ازپیش جایزه صلح نوبل را زیر سؤال می‌برد چراکه  سکوت آنگ سان سوچی رهبر به‌اصطلاح آزادی‌خواه میانمار در برابر این کشتار تنها به معنی حمایت از آن است.

وی گفت: پشت پرده تمام تصاویر منتشر شده از کشتار مسلمانان در میانمار ردپای صهیونیسم جهانی و تمام کشورهایی است که نه تنها در مقابل چنین اقداماتی سکوت می‌کنند بلکه به عاملان آن جایزه هم می‌دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشریفاتی بودن اعطای جایزه صلح نوبل خاطرنشان کرد: جایزه صلح نوبل باید برای کسانی داده شود که برای صلح، آسایش و آرامش انسان‌ها تلاش می‌کنند و مانع از وقوع جنگ و خونریزی در جهان می‌شوند اما متأسفانه صحنه‌سازی‌ها و تبلیغات پوشالی غرب سبب بزک نمودن چهره جنایتکاران جهانی در چشم مردم دنیا می‌شود.

منبع : تسنیم

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.