96/7/2
تعداد نظرات:0
11:05
شماره مطلب:13967229298
-A A +A

ویژگی های کوله پشتی مناسب برای دانش آموزان

پر کردن کیف دانش آموزان با تعداد زیادی از کتاب ها و لوازم التحریر بار سنگینی بر روی دوش آنها خواهد بود؛ بنابراین باید قبل از حمل آن به بعضی از نکات توجه کرد.

به گزارش بیست ، پرهام پارسانژاد در پاسخ به این سوال که وزن مناسب کوله‌پشتی برای دانش‌آموزان چقدر است، گفت: وزن کوله‌پشت  از یک هفتم تا یک دهم وزن محصل و حجم و بزرگی کوله پشتی نیز نباید از یک سوم تا دو سوم مساحت پشت دانش‌آموز  بیش‌تر باشد. 

وی ادامه داد: اگر وزن کیف مناسب نباشد، دانش‌آموز فشار زیادی را در مسیر منزل تا مدرسه تحمل می‌کند و وقتی به مدرسه می رسند عضلات به علت فشار زیادی که بر آنها وارد شده است، دچار اسپاسم می‌شوند و دیگر تاب وزن سر را ندارند که این می‌تواند موجب انحراف ستون فقرات به جلو یا طرفین، فشار بر دیسک‌های ستون فقرات و صفحه‌های رشد شود.

این فیریوتراپیست، غیرطبیعی شدن مفاصل و بدشکلی مهره‌های ستون فقرات را ناشی از فشار غیرطبیعی بر صفحه‌های رشد دانست و خاطرنشان کرد: صفحه‌های رشد که در دختران تا حدود ۱۱ سالگی و در پسران تا حدود ۱۵ سالگی باز است باعث می‌شوند که استخوان رشد طولی داشته و شکل طبیعی به خود بگیرند.  

پارسانژاد  با تاکید به اینکه بندهای کوله‌پشتی‌ باید پهن باشد که فشار روی عضلات ذوزنقه‌ای گردن بچه‌ها نیاید، ادامه داد: وقتی بند کوله‌پشتی‌ها نازک باشد اجازه کار به این عضلات را نمی‌دهد و در نتیجه باعث فشار و آزار آن‌ها می‌شود. داشتن بند کمری با پهنای مناسب می‌تواند فشار کیف را بر کل بدن وارد کند تا نقطه خاصی از آن دچار فشار و آسیب نشود.

او با اشاره به اینکه بند کوله‌پشتی‌ها و جنس پارچه آن‌ها نیز باید نرم باشد تا به‌طور کامل روی عضلات کمر و شانه بخوابد، تاکید کرد: در عین حال بندهای کوله‌پشتی نیز باید کوتاه باشد تا زمانی که بچه‌ها که راه می‌روند، تکان نخورد و  وزن آن‌ها را به چپ و راست نکشاند. از طرفی هم نباید به اندازه‌ای تنگ باشد که به عصب‌های زیر بغل فشار بیاورد و باعث خواب رفتن دست بچه ها شود. فشار به این عضلات باعث کرختی و بی‌حسی می‌شود. 

این فیزیوتراپیست با بیان اینکه انداختن کوله‌پشتی به یک طرف باعث انحراف جانبی ستون فقرات می‌شود، گفت: والدین باید زمانی که بچه‌ها را راهی مدرسه می‌کنند و کتاب و تغذیه را در داخل آن می‌گذارند حتما وزن آن را امتحان کنند که از حد مجاز سنگین‌تر نباشد.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.