96/7/24
تعداد نظرات:0
11:34
شماره مطلب:139672429822
-A A +A

همایش نهضت ما زنده ایم در دبیرستان نمونه کرمانشاه برگزار شد

بیست: همایش نهضت ما زنده ایم در دبیرستان نمونه حوزه دو خواهر کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کرمانشاه بیست، همایش نهضت ما زنده ایم در دبیرستان نمونه بعثت با حضور فرمانده حوزه دو خواهر بسیج دانش آموزی کرمانشاه برگزار گردید.


کریمی سخنران این همایش، حجاب وعفاف  را به عنوان دو ارزش در جامعه بشری و به ویژه جوامع اسلامی مطرح کرد و گفت: همواره این دو واژه در کنار هم به کار برده می شود ودر نگاه  اول به نظر می آید هر دو به یک معنا می باشد.اما با جست وجو در متون دینی وفرهنگنامه  ها به نکته قابل توجهی می رسیم وآن تفاوت این دو واژه است .

وی افزود: حجاب امری ظاهری ودر ارتباط با جسم  است، اگرچه این پوشش برخاسته از اعتقادات وباورهای درونی  افراد است، ولی ظهور در نشئه مادی وطبیعی دارد: یعنی پوشش ظاهری افراد وبویژه زنان یعنی همان حجاب مانع از نگاه نامحرم به آنان می شود.  


خانم کریمی در ادامه به زاوایای مختلف در مورد سند 2030 اشاره کرد و بیان داشت: رهبر انقلاب اسلامی مسئله «استقلال» را بسیار مهم، و موضوع سند 2030 را در همین چارچوب قابل ارزیابی دانستند و خاطرنشان کردند: برخی می‌گویند ما در این خصوص تحفظ داده‌ایم و گفته‌ایم فلان بخش آن را قبول نداریم، در حالی‌که حتی اگر هیچ مورد واضحِ خلاف اسلام در آن وجود نداشت، باز هم نظام آموزشی نباید در بیرون از کشور نوشته شود، حال آنکه موارد خلاف اسلام نیز در آن سند وجود دارد و برداشت افرادی که خیال می‌کنند، ما در این موضوع گزارشهای درستی نگرفته‌ایم، برداشت درستی نیست.
حضرت آیت الله خامنه‌ای تأکید کردند: اینجا ایران و جمهوری اسلامی است و این ملت، ملت بزرگی است، چرا باید چند نفر در یونسکو یا سازمان ملل، نظام آموزشی ما را بنویسند؟


در پایان مراسم به چند نفر از دانش آموزان حجاب برتر هدایایی اهدا شد.
 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.