96/8/1
تعداد نظرات:0
12:51
شماره مطلب:13968130023
-A A +A
برزگر فرد:

آشنایی دانش آموزان با اصول پدافند غیرعامل یکی از ضروریات مدارس است

بیست: مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاوه گفت: آشنایی تمام دانش آموزان با اصول پدافند غیرعامل یکی از ضروریات مدارس است.

مختار برزگرفرد در اولین نشست کمیته پدافند غیرعامل آموزش و پرورش شهرستان پاوه، افزود: با توجه به اینکه حوادث غیرمترقبه در حیات انسانی موثر بوده و همواره در معرض وقوع حوادث و سوانح و رویدادهای متعددی هستیم آموزش های پدافند غیرعامل می‌تواند برای کاهش آسیب ‌پذیری و حداقل رساندن خسارات احتمالی در زمان های بحرانی مانند سیل، زلزله و... نقش مهمی داشته باشد.


وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل به دو شکل سخت و نرم تعریف شده است، اظهار کرد: برنامه ریزی، تشکیل جلسات، مدیریت و ارایه آموزش های لازم از جمله موارد پدافندغیرعامل نرم است که در این راستا ضروری است با کارشناسان امر با اطلاعات بروز دانش آموزان را نسبت به این موضوع آگاه نمایند.


افشار عمیدی کارشناس حراست و دبیر کمیته پدافند غیرعامل نیز با اشاره به برنامه های هفته پدافندغیرعامل، گفت: تشکیل ستاد نکو داشت، برگزاری رزمایش صبحگاه مشترک با بسیج، برپایی نمایشگاه فرهنگی در حوزه پدافند غیرعامل، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی، تبلیغات محیطی در مدارس، نواختن زنگ پدافند غیرعامل و برگزاری جلسات پرسش و پاسخ از جمله برنامه هایی است که ششم تا دوازدهم آبان ماه جاری اجرا می شود.


وی با بیان اینکه امسال شعار هفته پدافند غیرعامل "حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی کشور" است، افزود: برنامه های این هفته با هدف بالابردن ضریب امنیت واحدهای تابعه، آموزش دانش آموزان و شناسایی نقاط امن اداره و مراکز آموزشی اجرا می شود.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.