96/8/6
تعداد نظرات:0
08:02
شماره مطلب:13968630137
-A A +A
حضورریاست سازمان بسیح دانش آموزی کشوردرمشهدمقدس

60 درصد دانش آموزان عضو بسیجند/ فضای مجازی فرصتی بزرگ است

 رئیس سازمان بسیج دانش آموزی گفت: هم اکنون پنج میلیون و 100 هزار دانش آموز، معادل حدود 60 درصد جمعیت دانش آموزی کشور، عضو این سازمان هستند.

به گزارش بیست به نقل از  ایرنا ،سرهنگ علی صابر ماهانی روز پنجشنبه در همایش دوسالانه کمیته های هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی خراسان رضوی اظهار کرد: حدود 60 هزار باب از 105 هزار مدرسه کشور امروز دارای پایگاه های بسیج هستند.
وی اظهار کرد : امروز برنامه های خود را بر 2 محور توسعه کمی و کیفی بسیج دانش آموزی در واحدهای آموزشی و نیز کمک به اجرایی کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش استوار کرده ایم.
وی افزود: در موضوع توسعه کمی و کیفی اولویت اول ما مدارس پرجمعیت است و در این راستا مابقی مدارس که جمعیت زیر50 دانش آموز دارند نیز در برنامه اند و حتی اگر یک دانش آموز و یک معلم در مدرسه داشته باشیم پایگاه بسیج را در آنها هم ایجاد می کنیم.
وی در خصوص محور دوم برنامه های بسیج دانش آموزی افزود: اگر فهم درست و دقیقی از سند بنیادین آموزش و پرورش داشته باشیم تا حد زیادی دغدغه های حوزه دانش آموزی برطرف می شود.
وی اظهار کرد: در این راستا تلاش ما بر آن است ارتباط بین مدرسه و مسجد برقرار شود که اجرای طرح 'شهید بهنام محمدی' به این منظور صورت می گیرد و ارتباط موثر بین خانواده با مدرسه و مسجد تقویت شود، بویژه دانش آموز با مسجد انس و الفت بگیرد.
وی ادامه داد: امروز ما در بستر آموزش و پرورش کار می کنیم و اقدامی منفک از این حوزه نداریم از این رو نقشی که مدیران مدارس و معلمان می توانند در کمک به ما ایفا کنند قابل توجه است.
وی افزود: آنچه می تواند در این عرصه ما را پیش ببرد نگاه درست به جایگاه تربیت با توجه به سن و شرایط تاثیرپذیری دانش آموزان است.
وی هیچ کاری برای انقلاب را مهمتر از انسان سازی ندانست و افزود: همکاری بسیج و آموزش و پرورش زمانی موفقیت آمیز خواهد بود که به صورت تمام قد از مسیر تشکیلاتی حفاظت شود و در کنار فعالیت کمیته های هماهنگی، در مدرسه هم کمیته های پشتیبانی را به خوبی فعال کنیم.
وی با بیان اینکه نسل کنونی دانش آموزان، آینده سازان انقلاب هستند و باید برای ارتقای این نسل نگرش ها را اصلاح کرد و تاکید رهبر معظم انقلاب به وزیر آموزش و پرورش مبنی بر اینکه نباید از بسیج دانش آموزی غفلت کرد، باید در مجموعه سپاه و بسیج ساری و جاری باشد.

* فضای مجازی یک فرصت بزرگ است
سرهنگ صابر ماهانی با اشاره به اینکه در برنامه ریزی ها و اقدامات باید اقتضائات زمان را در نظر داشت، گفت: امروز این گونه نیست که فضای مجازی فقط یک تهدید باشد، بلکه فرصت بسیار خوبی است و باید از این ظرفیت استفاده کنیم زیرا شرایط امروز با 20 سال قبل متفاوت است.
وی عنوان کرد: هم اکنون بسیاری از آموزش ها و اطلاع رسانی و اقدامات خود را از این شیوه و روش به دانش آموزان منتقل می کنیم و از این ظرفیت برای اقدامات خود بهره می گیریم.
وی افزود: امروز پایگاه های بسیج در 17 هزار دبیرستان توسط خود دانش آموزان اداره می شود که این خود اقدامی در هویت بخشی و شخصیت دادن و مسئولیت خواستن از دانش آموز است و در شکوفایی استعدادها و ظرفیت های آنان می تواند موثر باشد. 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.