96/8/10
تعداد نظرات:0
12:03
شماره مطلب:139681030397
-A A +A
برگزار شد/

مانور پدافندغیر عامل در هنرستان شهیدمحمد منتظری شهرستان کنگاور

بیست: مانور پدافندغیر عامل در هنرستان شهیدمحمد منتظری شهرستان کنگاور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بیست از کنگاور، مانور پدافند غیرعامل با پیش فرض حمله هوایی روز سه شنبه با حضور اعضای این کمیته در دبیرستان هنرستان شهید محمد منتظری شهرستان کنگاور اجرا شد.

فرماندار کنگاور در این مراسم گفت: پدافند غیرعامل به عنوان نیاز اساسی در راستای حرکت به سمتی است که بتوانیم با ایجاد شرایط مناسب برای مقابله با بحران های احتمالی، جامعه سالم تر و آماده تر بسازیم .


علیرضا ایزدی همچنین وجود چالش در بحث کمبود آب به دلیل خشکسالی، منابع طبیعی و موضوعات دیگر در حوزه های مختلف را به عنوان مباحث مهمی عنوان کرد که مدیریتآنها بایستی در حوزه برنامه های پدافند غیرعامل مورد توجه قرار گیرد .
سرپرست جمعیت هلال احمر کنگاور در این مراسم گفت: این مانور با هدف آشنایی دانش آموزان با شرایط مواجهه با حملات هوایی دشمنان فرضی برگزار شد .
علی اکبر جمالی افزود: در این رزمایش میزان و سطح آمادگی دانش آموزان در زمان حمله احتمالی دشمن و چگونگی اجرایی کردن پدافند غیرعامل در مدرسه مورد ارزیابی وسنجش قرار گرفت .
در این مانور یگان های امدادی از جمله نیروهای هلال احمر، آتش نشانی، نیروهاینظامی و انتظامی، دانش آموزان و جمعی از مسوولان شهرستان حضور داشتند .


پدافند غیرعامل به مجموعه ای اقدامات دفاعی غیرمسلحانه گفته می شود که موجب افزایشبازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیلمدیریت بحران در مقابل تهدیدات و اقدام های نظامی دشمن می شود

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.