96/9/12
تعداد نظرات:0
13:05
شماره مطلب:139691230896
-A A +A

اثرات قرآن در زندگیم بهترین مسابقه و مدال است

بیست: حافظ کل قرآن کریم گفت: اثرات قرآن در زندگیم بهترین مسابقه و مدال است.

خبرنگار بیست از روانسر با حافظ کل قرآن این شهرستان گفتگویی ترتیب دادند که در ادامه پی می گیریم:


-با سلام،لطفا خودتان را معرفی کنید؟
 سرور عزیزی حافظ کل قران و در مقطع پیش دانشگاهی رشته ریاضی در دبیرستان خدیجه کبری روانسر  مشغول تحصیل هستم.


-حفظ قرآن راچگونه آغازکردید؟
ازهمان دوره ابتدایی در کلاس های قرآن شرکت می کردم ویکی از برنامه های ثابت درطول سال و بخصوص اوقات فراغت تابستانهای من بود. اوایل که سوره های کوچک را حفظ می کردم احساس شادی ولذت خاصی داشتم تا اینکه به پیشنهاد خانواده ومربی قرانم تصمیم گرفتم کم کم در اوقات فراغتم شروع   به حفظ کامل قرآن کنم ؛  بصورت کم وآهسته شروع کردم اما سالهای بعد که ازلحاظ روخوانی قوی شدم بصورت مدوام و پیوسته ادامه دادم که خدا توفیق نصیبم کرد که حافظ کل قرآن شوم.


-انگیزه اصلی شما برای پرداختن به حفظ چه بود؟آیافقط باتوصیه خانواد ومربی ودوستانتان حفظ قرآن راآغازکردید؟
اصلی‌ترین منبعی که ما باید در زندگی از آن استفاده کنیم قرآن کریم است. در طول زندگی بارها و بارها انسان به سراغ قرآن می‌رود ونکاتی را ازآن برداشت می‌کند پس بهتر است انسان قرآن کریم رادر قلب و سینه خود محفوظ داشته باشد تا هر وقت به آن نیاز داشت بتواند استفاده کند
وقتی کار حفظ قرآن را آغاز کردم متوجه شدم قرآن کریم، دریای بیکرانی است که در همه وجود انسان نفوذ می‌کند وثمر ات حفظ آن بیش از آن چیزی است که من به آن می‌اندیشم؛ زیرا در زندگی هرکاری که می‌کنید آیه متناسب با آن در ذهن مرور می‌شود و با استفاده از آن آیه انسان بهترین راه را انتخاب می‌کند.


-مشوقین اصلی شما چه کسانی بودنند؟
در مرحله اول خانواده ام بودنند که جا دارد ازهمین جا از زحماتی که برام کشیدنند سپاسگزاری کنم وانشالله بتوان با رفتار به قرآن و نمایان کردن آثار قرآن در زندگیم گوشه ای از زحماتشون جبران کنم . همچنین اساتیدی که در حفظ قرآن به من کمکهای بی درغی داشتند از همه آنها ممنونم.


-خانواده‌ها چقدرمی‌توانند درهدایت افرادبه سمت قرآن مؤثرباشند؟
خانواده مهمترین نقش رادرتربیت فرزندان وهدایت آنها به سمت قرآن دارد، خصوصاً اگر پدر و مادر خودشان به قرآن گرایش داشته باشند فرزندان بیشترازآنها الگو برداری می‌کنند البته این نباید به این معنا باشدکه افراد را تحت فشار بگذاریم که کار و زندگی خود را رها کنند و به سمت حفظ بیایند بلکه افراد می‌توانند درکنارتحصیل و کار به حفظ قرآن بپردازند، همچنین حفظ قرآن به این معنا نیست که کل قرآن حفظ شود، مهم استفاده و بکارگیری قرآن کریم است و می‌توان با حفظ بخش‌هایی ازقرآن، از فواید این کتاب آسمانی بهره‌مندشد.


- از مسابقاتی که شرکت کرده اید و مقامهای که کسب کردید برای دوستان بیان کنید؟
من دارای مقامهای شهرستانی زیادی هستم مثل مسابقات داخل مدرسه و بین مدارس شهرستان که قابل ذکر نیست،داری چندین مقام استانی هستم اما سالهای اخیر به خاطر حجم زیاد درس و مسئله مهم کنکور چندان در مسابقات شرکت نمیکنم وهمین که بتوانم از قرآن واثرات قرآن در زندگیم بهره ببرم بهترین و بزرگترین مسابقه و مدال است.


- ازاینکه در این راه قدم گذاشتی وحجاب و قرآن را انتخاب کردی چه احساسی دارید؟
خب واضح است کسی که با قرآن انس می گیرد ناخوادگاه احساسی خاص ولذت بخشی را تجربه میکند که قابل وصف نیست چون آرامشی که از خواندن قرآن به انسان دست می دهد با هیچ برنامه، دارو، تفریح و..قابل مقایسه نیست. از خدا می خواهم نصیب همه دوستان عزیز من نیز بشود.


و سخن آخر.....
 دلها بایاد خدا آرام میگرد این بهترین وقشنگترین جمله ای است که می توانم بیان کنم وقتی دل آرام گیرد میتوان در هر زمینه ای موفق بود انشالله همه دانش اموزان عزیز در راه قرآن وعمل به قرآن قرار بگیرند تا دلهاشون آرام بگیرد.
از تمام زحماتی که پدرومادرم، خانواده ام، مربی هایم، و دوستان برام کشیده اند ممنونم وامیدوارم بتونم این زحمات را جبران کنم.
 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.