96/9/14
تعداد نظرات:0
13:12
شماره مطلب:139691430970
-A A +A

برگزاری مراسم گرامیداشت هفته وحدت در شهرستان دالاهو

بیست: مراسم گرامیداشت هفته وحدت در مسجدالمهدی شهرستان دالاهو برگزار شد.

به گزارش بیست از دالاهو، حجت الاسلام پناهی مسئول حوزه نمایندگی سپاه ناحیه دالاهو ضمن تبريك ميلاد با سعادت حضرت محمد (ص) هفته وحدت را گراميداشت و بر لزوم حفظ وحدت بين اهل تشيع و تسنن تاكيد كرد .
وی در ادامه گفت: یکی از ابزارهای همیشه مورد استفاده‌ی دشمنان ملتهای مسلمان برای اختلاف، مسئله‌ی اختلافات مذهبی، شیعه و سنی و از این قبیل بوده. دعوا درست کنند، اختلاف ایجاد کنند، برادران را به جان هم بیندازند، اختلافات را بزرگ کنند، برجسته کنند، موارد اشتراک و اتحاد را ضعیف کنند، کمرنگ کنند، یک چیز کوچک را بزرگ کنند، برجسته کنند؛ این همه نقاط اشتراک را که بین برادران سنی و شیعه هست، کوچک کنند، ضعیف کنند؛ این کاری است که دائم انجام گرفته است، الان هم دارد انجام میگیرد.
جمهوری اسلامی از اولین روز در مقابل این توطئه ایستاده است؛ علت هم این است که ما ملاحظه‌ی کسی را نمیکنیم؛ این عقیده‌ی ماست. قبل از اینکه نظام اسلامی تشکیل بشود، برادران ما، بزرگان نهضت، بزرگان مبارزه‌ی انقلابی در آن روز - که هنوز خبری از حکومت اسلامی و جمهوری اسلامی نبود - در جهت وحدت شیعه و سنی تلاش میکردند.
وی همچنین افزود: فکر وحدت اسلامی یک فکر زودگذرِ تازه‌پا نیست، بلکه از اعماق دل ما می‌جوشد. سنّی برای خود سنّی است، شیعه هم برای خود شیعه است، هرکدام عقاید و مناسکی دارند و هیچ کدام دیگری را مجبور نمی‌کند که مثل من وضو بگیر یا اعمال دیگر را مثل من انجام بده. حقیقت این است که هر دو به خدای واحد، قبله‌ی واحد، پیامبر واحد، اهداف و ارزشهای واحد و به اسلام واحد معتقدند. چرا اینها را فراموش کنیم؟.
الان شما ببینید در همین همسایگی این مرز ما، دستهایی اختلاف و تفرقه بین شیعه و سنّی را تحریک می‌کنند. سرِ همین اختلافات، همدیگر را کافر و فاسق و فلان می‌دانند و می‌کشند. این است که من تأکید می‌کنم و این نکته‌ی اساسی است.
وی با بیان این موضوع که اسلام خوبی‌ها رابرای بشریت می‌خواهد و انسان‌ها را از زیریوق ظلم وستم آزاد می‌کند، گفت: منطق اسلام شمشیر نیست، بلکه محبت، مودت، مهربانی، رحمت، نوعدوستی وهمدلی است وشمشیر آخرین گزینه اسلام برای دفاع و جهاد می‌باشد.
وی با تاکید بر اینکه اسلام دین نسل کشی وقتل وغارت وانتقام نیست، بلکه منطق اسلام رحمت، برادری، برابری، صلح وآشتی است، اضافه کرد: ‌محبت به پیامبر نباید یک هفته باشد، این جفا به رسول خداست، باید عشق نبوی همیشه درقلب‌ها جاری باشد.
 

در پایان، مراسم با مولودی خوانی و اهدا جوایز به افرادی که اسامی آنها محمد بود خاتمه یافت.
 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.