97/5/16
تعداد نظرات:0
11:55
شماره مطلب:139751633834
-A A +A

«فرهاد قائمی» نخستین سفیر خیرین مدرسه‌ساز در عرصه ورزش شد

فرهاد قائمی عضو تیم ملی والیبال کشورمان به عنوان نخستین سفیر خیرین مدرسه‌ساز در عرصه ورزش معرفی شد.

 

در جلسه‌ای با حضور مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، فرهاد قائمی عضو تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران به عنوان نخستین «سفیر خیرین مدرسه‌ساز در حوزه ورزش» معرفی ش و نشان سفیران مدرسه‌ساز را از دست رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور دریافت کرد.

نشان سفیران فرهنگی مدرسه‌سازی به منظور ترویج و توسعه فرهنگ مشارکت در مدرسه‌سازی توسط جامعه خیرین مدرسه‌ساز و سازمان نوسازی مدارس کشور به چهره های محبوب و سرشناس کشور، از جمله هنرمندان، ورزشکاران و افراد تأثیرگذار جامعه اهدا می‌شود تا بتوانند به عنوان سفیران این عمل نیک، ترویج‌گران این فرهنگ مقدس در جامعه باشند. 

رخشانی‌مهر با بیان اینکه نفس عمل خیرین مدرسه‌ساز بیشتر از آورده مادی آنان ارزشمند است، گفت: این انسان‌های نیکوکار و فرهیخته همواره توسعه دهنده فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی در جامعه هستند و اهمیت کاری که مروجان این فرهنگ برای تعالی نظام تعلیم و تربیت انجام می‌دهند بسیار ارزشمندتر از کمک‌های مادی است.

وی با بیان مشکلات و کمبودهای فضاهای آموزشی کشور اظهار کرد: با توجه به اینکه حدود 30 درصد فضاهای آموزشی کشور نیازمند بازسازی و مقاوم سازی است و همچنین میانگین سرانه فضای آموزشی موجود در کشور به ازای هر دانش آموز 5.2 مترمربع است، معتقدیم تنها با استفاده از اعتبارات دولتی نمی‌توان همه نیازهای فضاهای آموزشی کشور را تأمین کرد.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش افزود: خیرین مدرسه ساز در طول بیش از دو دهه فعالیت خود همواره به عنوان بازوان توانمند عرصه آبادانی مدارس کشور، یاری‌گر بخش دولتی بوده‌اند و باید قدردان زحمات و حضور ارزشمند این بزرگواران باشیم.

وی، ورزشکاران و هنرمندان را جزو افتخارات و سرمایه‌های ملی کشور دانست و خاطر نشان ساخت: بدیهی است تأثیری که این قشر فرهیخته بر روی افکار عمومی جامعه دارند بسیار عمیق و ارزشمند است و در همین راستا افراد علاقه‌مند عرصه هنر و ورزش که موفق به احراز شرایط عنوان سفیران مدرسه سازی می‌شوند، انتخاب و معرفی می‌شوند.

پیش از این مدیرعامل خبرگزاری پانا در عرصه رسانه ای کشور به عنوان اولین سفیر خیرین مدرسه ساز معرفی شده بود.

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.