97/5/16
تعداد نظرات:0
15:46
شماره مطلب:139751633845
-A A +A
مدیرکل نوسازی مدارس تهران:

وجود ۵۰۰ مدرسه بالای ۵۰ سال سن در تهران

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران از افتتاح ۴۴ مدرسه با۴۵۰ کلاس درس همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.


دکتر علی شهری درباره پروژه‌های تحویلی جدید استان در مهرماه و همزمان با بازگشایی مدارس  در سال تحصیلی جدید اظهار کرد: ۴۴ پروژه با حدود ۴۵۰ کلاس درس برای اول مهرماه آماده تحویل می‌شود.

وی افزود:  دو سوم این مدارس توسط خیرین ساخته شده که نکته حائز اهمیتی است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با بیان اینکه حدود ۶۰ درصد مدارس جدید از جمله مدارس نیازمند تخریب و بازسازی بودند که کار آنها تا مهرماه به اتمام می‌رسد عنوان کرد: ۵۰۰ مدرسه با عمر بیش از ۵۰ سال در تهران داریم.

شهری ادامه داد: در تهران دو مشکل عمده داریم؛ نخست آنکه سرانه برخی مناطق بشدت پایین و تراکم دانش‌آموز بشدت بالاست. علاوه بر این با فرسودگی تعداد زیادی از کلاس‌های درس در استان روبرو هستیم. امیدواریم دولت منابع لازم برای نوسازی مدارس را افزایش دهد و مجلس شورای اسلامی کمک کند تا بودجه تخریب و بازسازی که در برنامه‌های توسعه‌ای دیده شده است را تقویت کنند و در اختیار ما بگذارند تا بتوانیم مدارس فرسوده را بازسازی کنیم.

وی ادامه داد: بسیاری خیرین هم وارد شدند و مدارس فرسوده را که می بینند به ساخت دوباره آن کمک می کنند. شهرداری هم می‌تواند با در اختیار گذاشتن زمین به ما کمک کند، زیرا زمین‌های برخی مناطق اغلب کوچک و زیر ۱۰۰۰ مترند و برای فضای آموزشی مطلوب نیست.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.