97/5/16
تعداد نظرات:0
16:28
شماره مطلب:139751633848
-A A +A

آغاز به کار منتخبان فرهنگیان در هیئت‌ امنا صندوق ذخیره فرهنگیان

طی مراسمی با حضور وزیر آموزش‌ و پرورش و اعضای هیئت‌ امنا صندوق ذخیره فرهنگیان، منتخبین فرهنگیان در هیئت امنا صندوق معرفی شدند.

 

سید محمد بطحایی در جلسه معارفه اعضای منتخب هیئت‌ امنای صندوق ذخیره فرهنگیان که در سالن ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان تجربه مفید، ارزشمند و قابل‌استفاده است که برای اولین بار در آموزش‌ و پرورش به‌ دست‌ آمده است.

 وی برگزاری چنین انتخاباتی را بسیار دشوار برشمرد و تصریح کرد: به لطف خداوند این انتخابات علیرغم اینکه اولین تجربه بود به‌خوبی برگزار شد و فرهنگیان در این فرآیند، دموکراسی را تمرین کردند، البته با توجه به حساسیتی که در صندوق ایجادشده، شایسته است منتخبین هیئت‌امنای صندوق با نهایت دقت امور محوله را پیگیری کنند.

 وزیر آموزش‌ و پرورش خاطرنشان کرد: در دو سه سال اخیر باوجود شرایط اقتصادی موجود، هم اینکه صندوق توانسته خودش را سر پا نگه دارد قابل‌تقدیر است.

وی بر ضرورت استفاده از ظرفیت منتخبین استانی تأکید و اعلام کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان یک بنگاه اقتصادی است که ارزیابی و کارایی آن بر اساس سود آن محاسبه می‌شود.

عضو کابینه تدبیر و امید تصریح کرد: هیئت‌امنا نقش سیاست‌گذاری در صندوق ذخیره فرهنگیان را دارد و اعضای آن باید با ۸۰ منتخب فرهنگیان در مرحله اول صندوق ذخیره، ارتباط نزدیک و تعامل سازنده داشته باشند.

 در این جلسه حصیری مشاور اقتصادی وزیر آموزش‌ و پرورش اظهار کرد:‌ این جلسه به معنای پایان انتخابات دو نفر اعضا و یک نفر بازرس ویژه صندوق ذخیره است و امروز منتخبین ابلاغ مسئولیت خود را از دست وزیر دریافت می‌کنند.

وی اضافه کرد: در این ابتکار بی‌سابقه که طی آن ۳۳۰ هزار نفر از فرهنگیان در آن شرکت کردند، دو نفر به‌عنوان عضو اصلی و یک نفر به‌عنوان بازرس ویژه در هیئت‌ امنا انتخاب شدند.

در پایان این جلسه توسط وزیر آموزش‌ و پرورش ابلاغ مسئولیت سه منتخب صندوق فرهنگیان به آن‌ها داده شد.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.