97/6/20
تعداد نظرات:0
16:42
شماره مطلب:139762034015
-A A +A

خبر مهم دندانی برای مقاطع ششم ابتدایی/ قیمتگذاری دارو براساس بازار آزاد یعنی حذف بیمه

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به یک اقدام مهم وزارت بهداشت برای سلامت دندانی دانش آموزان درباره زیان قیمتگذاری دارو براساس بازار آزاد که باعث حذف پوشش بیمه می‌شود، گفت: درباره تخلفات پزشکی؛ نظام پزشکی باید حتی بدون شکایت به عنوان مدعی العموم ورود کند.

به گزارش بیست؛ دکتر ایرج حریرچی در پرسش و پاسخ خود با اصحاب رسانه در نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت درباره زمان توزیع واکسن آنفولانزا اظهار داشت:  هفته جاری این واکسن توزیع می شود و بیشتر نیز باید افرادی این واکسن را تزریق کنند که یا بیماری مزمن دارند و یا کودکان و سالمندان؛وگرنه برای افراد سالم نیازی نیست.

تخلف مهم بیمه‌ها چیست

وی درباره یکی از تخلفات مهم برخی سازمانهای بیمه گر توضیح داد: یکی از مهمترین تخلفات این است که سازمان بیمه‌گر از مردم پول بیمه به صورت ماهانه دریافت کند ولی آن پول را برای سلامت و درمان فرد هزینه نکند.

دانش آموزان مقطع ششم ابتدایی بدون مشکل دندانی

حریرچی همچنین با تشریح برنامه های مهم وزارت بهداشت در حوزه دندانپزشکی عنوان کرد: برنامه های مهمی در این زمینه داریم ولی با توجه به بازگشایی مدارس تصمیم داریم هفته آینده در این نشست به آن بپردازیم فقط یک مورد را عنوان می‌کنم و آن این است که در تلاش هستیم امسال تمام دانش آموزان مقطع ششم ابتدایی بدون مشکل دندانی فارغ التحصیل از این مقطع شوند.

قیمت دارو براساس بازار آزاد یعنی حذف پوشش بیمه و ضرر برای بیماران

 معاون کل وزارت بهداشت همچنین درباره این مسئله که عنوان می‌شود که قیمت دارو براساس بازار آزاد تعیین شود و بعد بیمه ها پول داروهای مردم را متقبل شوند، گفت: افرادی که چنین مسائلی را مطرح می‌کنند به این مسئله دقت کنند که اگر قیمت دارو بدون کنترل و براساس بازار آزاد تعیین قیمت شود اصلا بیمه دیگر دارویی را پوشش نمیدهد زیرا بیمه های ما چنین کشش و قدرتی ندارند.

حریرچی تصریح کرد: اصلا در کشورهای دیگر نیز چنین امری وجود ندارد چون بیمه براساس قیمت و وضعیت اقتصادی تعریف شده به پوشش دارو اقدام می‌کند بنابراین بعید می‌دانم چه تولیدکننده و چه مردم به چنین قیمت گذاری دارو براساس بازار آزاد و بدون حمایت بیمه ها راضی‌شوند.

نظام پزشکی باید حتی بدون شکایت به عنوان مدعی العموم ورود کند

وی درباره علت کم بودن گزارشات خطای پزشکی در ایران نسبت به حوزه پزشکی دیگر کشورها توضیح داد: این کاهش آمار خطای پزشکی در ایران می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که مبحث طولانی دارد ولی به این مسئله باید تاکید شود که متولی بررسی از تخلفات پزشکی - سازمان نظام پزشکی است و این سازمان می‌تواند حتی بدون شکایت درباره تخلفی به عنوانمدعی العموم ورود کند و به برخی تخلفات و خطاها و قصورات پزشکی رسیدگی کند.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.