97/9/6
تعداد نظرات:0
15:42
شماره مطلب:13979634502
-A A +A
مدیر آموزش از راه دور خبر داد

تحصیل ۱۷۰ هزار دانش‌آموز در مدارس آموزش از راه دور

مدیر آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش گفت: اکنون حدود ۱۷۰ هزار دانش‌آموز در بیش از ۱۶۰۰ مدرسه آموزش از راه دور در سراسر کشور تحصیل می‌کنند؛ همچنین از بدو تأسیس تا کنون ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز از این مدارس بهره‌مند شدند.

 

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، گودرز شاهمرادی مدیر آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش در مراسم سالروز تأسیس آموزش از راه دور اظهار کرد: همه کسانی که مسیر آموزش و پرورش را برای دانش‌آموزان باز کردند چه گمنام و چه با نام، شایسته تکریم هستند.

وی با بیان اینکه آموزش از راه دور بهترین ظرفیت برای تحقق عدالت است، ادامه داد: آموزش از راه دور امسال وارد پانزدهمین سال تأسیس شده است و به سن تکلیف رسیده است تا به همه کسانی که امکان حضور در مدارس را ندارند، خدمت کند.

شاهمرادی از تلاش‌های رئیس سازمان مدارس غیردولتی برای تقویت مدارس از راه دور تشکر کرد و گفت: در چند سال اخیر این حوزه مغفول مانده بود تا اینکه با درایت‌های رئیس سازمان مدارس غیردولتی، امکان ویژه‌ای برای مدارس فراهم شد.

وی افزود: تاکنون قدم‌های خوبی بر داشته شده و امروز این مدارس در نظام نظارت و ارزیابی مورد نظارت قرار می‌گیرند که اکنون دارای برنامه هستند و علاوه بر ارائه آموزش، فضای فعالیت‌های فرهنگی را برای دانش‌آموزان مهیا کرده‌اند.

مدیر آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: خوشبختانه با تلاش رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی در بازنگری قانون مدارس غیردولتی، رد پای مدارس از راه دور تثبیت شده است و از این طریق به زودی از حمایت‌های این قانون برخوردار خواهیم شد

وی نیازمندی مدارس آموزش از راه دور به حضور دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل را تفاوت ویژه این مدارس با سایر مدارس دانست و گفت: ساماندهی مدارس آموزش از راه دور، تغییر روش‌ها و بهبود مدارس در سیستم آموزش و پرورش از اتفاقات خوبی است که افتاده است و البته سامانه های خوبی هم راه‌اندازی شده است که به ساماندهی و تقویت مدارس ما کمک می‌کند.

شاهمرادی از برگزاری دومین جشنواره قلم به میربانی خراسان رضوی خبر داد و اظهار کرد: این جشنواره کمک می‌کند تا مدارس آموزش از راه دور داشته‌های خود را در معرض دید همگان قرار دهند.

مدیر آموزش از راه دور در پایان آماری از وضعیت این مدارس و تعداد دانش‌آموزان آن ارائه کرد و افزود: اکنون حدود ۱۷۰ هزار دانش‌آموز در بیش از ۱۶۰۰ مدرسه آموزش از راه دور در سراسر کشور تحصیل می‌کنند؛ همچنین از بدو تأسیس تا کنون ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز از این مدارس بهره‌مند شدند و بیش از ۵۰۰ هزار فارغ‌التحصیل داشته است.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.