97/11/3
تعداد نظرات:0
15:44
شماره مطلب:139711335198
-A A +A
در جلسه درس خارج فقه مطرح شد

انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان رئیس جمهور درباره حجاب و فضای مجازی

آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید با انتقاد از سخنان رئیس جمهور درباره حجاب و فضای مجازی تاکید کرد: کسی نمی گوید فضای مجازی را تعطیل کنید بلکه باید جلوی مفاسد آن گرفته شود. شما رئیس جمهور یک کشور اسلامی هستید نه کشور دموکراتیک سکولار.

به گزارش بیست؛ آیت الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم به سخنان اخیر رئیس جمهور درخصوص حجاب و فضای مجازی اشاره و اظهار کرد: رئیس جمهور اخیرا درباره مسئله حجاب و فضای مجازی دو جمله گفته اند که هر دو جمله زننده بود.

وی تصریح کرد: البته در زمان مناسب در این باره سخن خواهم گفت ولی امروز اشاره ای به این مسئله خواهم داشت.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه رئیس جمهور قسم خورده است که نسبت به حفظ ارزش های اسلامی اهتمام داشته باشد و باید به قسم خود پایبند باشد، گفت: برای حفظ این نظام هزاران شهید داده ایم تا ارزش های اسلامی حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه ایران به اعتراف غربی ها قدرت نخست منطقه بوده و این مسئله نیز ناشی از اسلام است، گفت: شما رئیس جمهور کشوری اسلامی هستید نه رئیس جمهور یک کشور دموکراتیک سکولار.

آیت الله مکارم شیرازی با انتقاد از فسادهای گسترده ای که در فضای مجازی رخ می‌دهد افزود: کسی منکر استفاده درست از این فضا نیست ولی باید جلوی مفاسد موجود در فضای مجازی گرفته شده و این فضا اصلاح شود.

وی با اشاره به بدآموزی ها و انحرافات موجود در فضای مجازی تاکید کرد: از برخی قضات دادگستری شنیده‌ام عامل بسیاری از طلاق‌ها به دلیل وسوسه‌های فضای مجازی است.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه رئیس جمهور گفته است «وقتی مردم همه چیز را خواستند، نباید جلوی خواست آنان را گرفت» تصریح کرد: اگر اینگونه است باید درب دادگستری و تعزیرات و ... هم بسته شود. قطعا در بین مردم عده‌ای خطاکار وجود دارند که باید جلوی آنها گرفته شود.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور باید اشتباهات خود را اصلاح کند تاکید کرد: یکی از اصول سیاست این است که وقتی مسئله مهمی وجود دارد به سراغ مسائل حاشیه‌ای نباید رفت؛ در شرایطی که مشکلات اقتصادی بسیاری در کشور وجود دارد مسؤولان به سراغ مسائل حاشیه‌ای می روند هرچند که سرگرم کردن مردم با این مسائل شایسته نیست.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.