97/11/14
تعداد نظرات:0
12:18
شماره مطلب:1397111435300
-A A +A

شکوفایی علمی جوانان ایرانی و پیشرف در علم پزشکی در سایه انقلاب

مسئول جامعه اسلامی پزشکان اصفهان گفت: ما در پزشکی بهترین پیشرفت‌ها را داشته‌ایم در صورتی که پیش از انقلاب همیشه وابسته بوده‌ایم.

به گزارش بیست؛ همانگونه که در بیانات مقام معظم رهبری ایشان به درس گرفتن از برجام سخن گفتند و فرمودند که "اکنون و پس از مشخص شدن بدعهدی آمریکا از یک سو و بیان این نکته از سوی مسئولان امر، دیگر می‌توان برجام را تجربه ناموفق دیگری از مراوده و مذاکره با آمریکا دانست. این برجام شد برای ما یک نمونه، یک تجربه… در ظاهر وعده می‌دهند، با زبان چرب و نرم حرف می‌زنند اما در عمل توطئه می‌کنند، تخریب می‌کنند، مانع از پیشرفت کارها می‌شوند؛ این شد آمریکا؛ این شد تجربه."

هشت سال از 40 سال انقلاب را در حال جنگ بودیم و پس از آن مشغول بازسازی کشور بودیم،  اما اکنون ما وارد جنگی با ادبیات جدید شده‌ایم که همان جنگ نرم با نگاه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی می‌باشد.

دهه چهارم؛ دهه پیشرفت و عدالت و 40 سالگی دوران شکوفایی، آغاز بلوغ و حرکت فکری این انقلاب می‎‌باشد که زمینه‌های این شکوفایی در جامعه و کشور مشهود است.

امروز ایمان دینی، حضور و آمادگی در میان مردم کشور خوب است، جوانان با ایمان و دارای عزم راسخ کم نیستند که در گوشه و کنار کشور در حال تولید علم، شکوفایی عملی، ابتکار، نوآوری و رشد علم هستند.

از جمله بارزترین جلوه‌های ضدعدالت در کارنامه رژیم پهلوی، فقدان توسعه متوازن درکشور بود. حتی اگر ادعاهای برخی بزک‌کنندگان چهره پهلوی را در خصوص توسعه دوره پهلوی و برخی دستاوردهای آن بپذیریم، یک نکته را آن‌ها هم نمی‌توانند انکار کنند که این توسعه تنها در برخی نقاط کشور از جمله چندشهر و به خصوص تهران رخ داده است؛ اما امروز از برکت جمهوری اسلامی، در تمام نقاط کشور به ویژه در نقاط کم برخوردار استان اصفهان، جهش‌های بزرگ توسعه‌ای، حرکت‌های انقلابی و جهادی صورت گرفته است.

از شاخص‌هایی که در مقایسه دوره رژیم پهلوی با دوران شکوهمند انقلاب اسلامی لازم به بررسی است، نابرابری و فاصله طبقاتی چه در حوزه ثروت و چه در حوزه دسترسی به امکانات است. جمعیت طبقه متوسط در دوره پس از انقلاب اسلامی رشد چشمگیری داشته و از سویی محرومیت‌زدایی و فقرزدایی گسترده‌ای که در طی چهار دهه گذشته انجام پذیرفته، در کاهش حجم طبقه محروم و مستضعف مؤثر بوده است.

ابراهیم اسفندیاری در گفت‌وگو با خبرنگار بیست؛ درباره رمز ماندگاری انقلاب اسلامی اظهار داشت: هدایت انقلاب توسط ولی فقیه مهم‌ترین عامل ماندگاری در انقلاب اسلامی است، به دلیل اینکه ولی فقیه به عنوان نایب امام زمان (عج) رمز وحدت ملت است و وحدت مهم‌ترین مسئله برای استقلال به شمار می‌رود.

وی درباره دستاوردهای فرهنگی انقلاب افزود: مهم‌ترین دستاوردهای فرهنگی روح شجاعت، شهامت و نترسیدن از تهدیدهای استکبار جهانی بوده و این رمز پیروزی بر دشمنان انقلاب اسلامی است، از نظر نظامی حتی در برخی مسائل برتری داشتند اما جوانان ما با دست خالی از نظر فرهنگی به مقابله به استکبار رسیده‌اند که از هیچ قدرتی در دنیا نمی‌ترسند.

مسئول جامعه اسلامی پزشکان اصفهان خاطرنشان کرد: در جبهه علمی روح خوداتکایی و اعتماد به داخل و فعل ما می‌توانیم فرهنگسازی شده و ما می‌توانیم مشکلات خودمان رفع کرده و روی پای خود بایستیم، ما در پزشکی بهترین پیشرفت‌ها را داشته‌ایم در صورتی که پیش از انقلاب همیشه وابسته بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: زمینه ساز اتحاد بین مردم فرهنگی دینی مردم به ویژه فرهنگ مکتب تشیع است و اینکه مردم به رهبر معظم انقلاب به عنوان نایب امام زمان (عج) وفادار و منتظر اشاره ایشان هستند، مردم با تجربه تاریخی که از امامان شیعه دارند به این بصیرت دست یافتند که برای حفظ اسلام و کشور باید با پیشوای خودشان وفادار و متحد در همه امور باشند.

اسفندیاری بیان کرد: مردم با تجربه اندوزی از وقایع کربلا حاضر نیستند آن زمان را داشته باشند و ولی امر خود را تنها بگذارند، در فراز و نشیب‌های انقلاب جان بر کف به میدان می‌آیند، امام راحل نیز در سال 42 فرمودند که ما حاضر نیستیم که کشور و عزتمان توسط دشمن نابود شود و ما مقاومت می‌کنیم.

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.