98/1/28
تعداد نظرات:0
10:07
شماره مطلب:139812835742
-A A +A

شرکت تمام دانش‌آموزان در طرح «سیل مهربانی همکلاسی‌ها»

مدیرکل فرهنگی و هنری آموزش و پرورش از شرکت تمام دانش‌آموزان در طرح «سیل مهربانی همکلاسی‌ها» خبر داد.

به گزارش بیست؛ علی رمضانی مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش اظهار کرد: فردا برنامه نمادین «سیل مهربانی همکلاسی‌ها» در دبیرستان دخترانه شایسته منطقه ۱۱ تهران با حضور معاونین وزیر و رؤسای تشکل‌ها با شعار «هر مدرسه، یک پایگاه همدلی» برگزار می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه جمع‌آوری و درخواست کمک‌ها از طریق مدارس یک هفته‌ای است که آغاز شده است و وزیر آموزش و پرورش به سه معاون خود برای کمک به استان‌های سیل‌زده گلستان، خوزستان و لرستان مسؤولیت دادند تا در این مناطق حاضر باشند و مسؤولیت بازسازی مدارس در این شهرها بر عهده این مسؤولان است؛ همچنین اداره‌کل هر استان به عنوان معین بازسازی در مناطق سیل‌زده مشخص شده است.

رمضانی ادامه داد: ان‌شاءالله فردا که بخش دیگر کمک‌ها دریافت شد، از آن در روند هزینه‌ها بهره خواهیم برد؛ وقوع سیل تنها آسیب مادی به دنبال نداشت بلکه این سیل از نظر روانی و اجتماعی برای دانش‌آموزان بسیار آسیب‌زا بود، به همین دلیل کارگروهی از مشاوران و همچنین گروه‌های فرهنگی، تئاتر و سرود برای ایجاد شادابی بین دانش‌آموزان سیل‌زده تشکیل شد و این گروه‌ها به نقاط آسیب‌دیده اعزام می‌شوند. 

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: تشکل‌های دانش‌آموزی، جمعیت هلال‌احمر، بسیج دانش‌آموزی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و همچنین سازمان دانش‌آموزی انصافاً ورود خوب و همه جانبه‌ای به مسائل دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده داشته‌اند و پای کار هستند. 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این گروه در حال مشایعت و رفع صد درصدی مشکلات هستند و حضورشان برای پیش رفتن کار به نحو احسن امری مهم است؛ بسیاری از مراکز آموزشی و پرورشی ما در جریان سیل اخیر آسیب دیدند و از بین رفتند همچنین برخی از مدارس ۲۰ تا ۸۰ درصد خسارت دیدند. 

رمضانی با بیان اینکه اکنون بیش از ۲۵۰ واحد آموزشی آموزش و پرورش در اختیار خانواده‌های سیل‌زده قرار دارند، گفت: این افراد در برخی از مدارس مناطق سیل‌زده سکنی گزیدند و می‌توان گفت آموزش و پرورش در بحث سیل بیشترین ‌آسیب را دید؛ از جایی که دانش‌آموزان به دلیل سن کم دچار مسائل روحی می‌شوند نیاز داریم تا در کنار حوزه مادی و ارسال کمک‌ها برای سیل‌زدگان بتوانیم فضای بانشاط و شادی را ایجاد کنیم. 

وی اظهار کرد: ان‌شاءالله بتوانیم با کمک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، معاونت فرهنگی، معاونت بهداشت و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش تا حدودی به وضعیت کمک کنیم و پس از اینکه سیل پایان یافت، اقدامات فرهنگی خود را ادامه می‌دهیم تا این حجم کثیر از دانش‌آموزان به اجتماع بازگردند؛ سیاست ما علاوه بر اقدامات مادی این است که بتوانیم علاوه بر کمک‌های مالی به نوعی فرهنگ نوع‌دوستی، ایثار،‌ مشارکت‌جویی، همدلی و همراهی دانش‌آموزان با یکدیگر را ترویج دهیم تا در فعالیت‌های اجتماعی وارد شوند. 

وی بیان کرد: گزارش‌هایی که اکنون از مراکز استان‌ها به دست ما می‌رسد، نشان می‌دهد مشارکت دانش‌آموزان در طرح «سیل مهربانی همکلاسی‌ها» بی‌نظیر و به نوعی کم‌نظیر است که حتی اولیا و مربیان نیز در کنار دانش‌آموزان تاکنون حضور داشتند و اطمینان داریم فردا و همچنین سایر مواقع حضوری گسترده برای ارائه کمک‌ها و اقدامات فرهنگی در فعالیتی که فرزندان خودشان آغاز کرده‌اند، خواهند داشت. 

مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش تصریح کرد: امیدواریم با دریافت کمک‌ها بتوانیم رسالتی که آموزش و پرورش بر عهده ما قرار می‌دهد را به نحوه احسن انجام دهیم و از این امتحان الهی سربلند خارج شویم؛ فردا روز جوان مصادف با تولد حضرت علی‌اکبر (ع) روز امتحان خاصی است که امیدواریم بتوانیم به مدد ائمه اطهار(ع) اقدامات خود را به نحو احسن انجام دهیم.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.