98/1/28
تعداد نظرات:0
10:42
شماره مطلب:139812835744
-A A +A

دبیرستانی با یکصد شهید در سالهای دفاع مقدس

به گزارش بیست؛ جهاد_همچنان_باقی_است هر کدام از ما ، در هر گوشه این سرزمین ، با هر سن و سال و تحصیلات ، در هر طبقه اجتماعی و با هر گرایش سیاسی که داریم ، نباید گذشته و عقبه ی خود و این سرزمین را فراموش کنیم ! همانطور که علم جریانی تراکمی بوده و از نسلی به نسل دیگر نه تنها منتقل بلکه کامل تر می گردد و مردمان هر روزگار علم و دانش را با ارزش افزوده و پربار تر به نسل بعد از خود منتقل میکنند، شایسته است که به لحاظ سرزمین مادری هم این عرق باشد که نه تنها خدای نکرده بخشی فیزیکی از سرزمین از دست نرود و البته متجاوز به سرزمینی هم نباشیم که کشور به لحاظ کیفی در تمام حوزه ها به پیش رود و به نسل آتی سپرده گردد. اگر امروزه با هر عنوان و مسئولیتی این انگیزه و دغدغه را نداریم و یا از توان و دانش و مهارت کافی برای این مهم برخوردار نیستیم ، واجب عقلی و شرعی است که آن پست را به اهل آن بازگردانیم. که این خود شجاعتی قابل تقدیر است.

این سرزمین کهن روزگاری نه چندان دور شاهد ایثارگری فرزندان این آب و خاک بوده که در سن ۱۵ تا ۱۸ سالگی که زمان تحصیل در مدرسه و دبیرستان و هنرستان است، بهترین فرزندانش برای حفظ تمامیت ارضی که از ارکان یک کشور است دست به سلاح شدند و جان بر کف به فرمان امام و ولی شان به جبهه ها شتافتند.

روحشان شاد و راهشان پر رهرو باد! از جمله اتفاقات نادر ایام دفاع مقدس ، تقدیم یکصد شهید و پانصد جانباز و ده آزاده ، تنها از یکی از دبیرستان های شهر تهران است که اگر این اتفاق در هر کشور دیگری افتاده بود ، از کنار این عظمت به راحتی ما عبور نمی کردند. مکتب امام صادق علیه السلام دبیرستانی در تهران بود که از بین دانش آموزان ممتاز با اجرای آزمون و طی مراحل گزینش اخلاقی در سه رشته معارف اسلامی ، ریاضی_فیزیک و علوم تجربی با هدف تامین نیروی انسانی آینده جذب و تربیت کرد و در کوران دفاع مقدس آن دانش آموزان با احساس مسئولیت و تشخیص صحیح وظیفه خود به جبهه های حق شتافتند و در این راه جاودانه شدند. ان شاءالله با ولی و امام شان حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا له الفداء رجعت و در حکومت جهانی حضرتش باردیگر جانفشانی ها خواهند کرد.

یادی کنیم از تربیت کنندگان چنین فرزندانی با فاتحه بر پدران و مادران شهدا که مرحوم شده اند و صلواتی قرائت کنیم برای سلامتی پدران و مادران شهدایی که در گوشه و کنار این سرزمین بدون توقع و گمنام مشغول خدمت اند. اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم او_با_سپاهی_از_شهیدان_خواهد_آمد یکصد_شهید_مکتب_امام_الصادق_علیه_السلام

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.