98/1/29
تعداد نظرات:0
10:13
شماره مطلب:139812935751
-A A +A
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی استان خوزستان:

دانش آموزان بسیجی امروز همان روحیه رزمندگان دفاع مقدس را دارند

دانش آموزان بسیجی  با روحیه جهادی دقیقا مثل رزمندگان 8 سال سال دفاع مقدس از خود ایثار نشان می دهند.

سرهنگ پاسدار قربانی رئیس سازمان بسیج دانش آموزی استان خوزستان در گفت و گو با خبرنگار بیست درباره فعالیت های این سازمان در سیل اخیر استان خوزستان گفت: در بسیج دانش آموزی استان خوزستان 25 گروه جهادی فعال به همراه تمامی اعضا از جمله دانش آموزان، فرماندهان واحد و ... در تمامی مناطق استان فعالیت های جهادی خود را آغاز و تا به امروز ادامه دارد.

وی گفت: تمامی گروه های جهادی ناحیه های سپاه ولیعصر استان خوزستان از شهرستان ها مختلف مثل دزفول، اندیمشک، شوشتر و... یک روزه و دو روزه به مناطق سیل زده اعزام و دوباره گروه های جهادی دیگر جایگزین آنها می شود.

قربانی در ادامه افزود: این گروه های جهادی بین 15 تا 30 نفر متغیر است و امروز دو گروه از این افراد بسیجی در "عین دو" اهواز مستقر شده اند که به فعالیت های جهادی مشغول هستند. این افراد با روحیه جهادی دقیقا مثل رزمندگان 8 سال سال دفاع مقدس در شبانه روز با اندک استراحتی که می کنند صبح زود با انرژی مضاعف دوباره مشغول خدمت رسانی به هموطنان خود می شوند.

وی با بیان اینکه روحیه شهادت طلبی همچنان در رگ های بسیجیان جان بر کف جریان دارد تاکید کرد: دلیل این همه ایثار چیزی نیست جز کسب رضایت خدا و شاد کردن دل کسانی که سیل زندگیشان را برد، دانش آموزان بسیجی به دستور مقام عظمای ولایت به صحنه آمدند و وظیفه ارسال غذا به مناطق سیل زده را ایفا می کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا به این گروه ها وظیفه دیگری هم محول شده است یا خیر بیان کرد: از تمامی مناطق کشور برای استان خوزستان کمک های مردمی گسیل داده شده است و دانش آموزان ما در بسته بندی کردن این اقلام به کمک جمعیت هلال احمر می روند. در بسته بندی مایحتاج افراد گرفتار در سیل دانش آموزان ما دوشادوش کارمندان هلال احمر فعالیت دارند و آن را به صورت پکیج های مختلفی خوراکی و مصرفی به مناطق سیل زده می فرستند.

قربانی تصریح کرد: با ابلاغی که از طرف سازمان بسیج دانش آموزی استان خوزستان زده شد تمامی حوزه های بسیج دانش آموزی شهرستان های استان موظف شدند تا هر کمکی که می توانند و از دستشان بر می آید برای سیل زده ها انجام دهند، دانش آموزان ما در امر جمع آوری کمک های مردمی هم فعالیت به سزایی داشته اند تا آنجا در دزفول و اندیمشک یکی از خواهران دانش آموز بسیجی با جمع آوری طلا از مردم و فروش آن مبلغ 8 میلیون تومان را به حساب سپاه حضرت ولیعصر استان خوزستان ریخته اند.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.