98/2/21
تعداد نظرات:0
13:19
شماره مطلب:139822135915
-A A +A

یک تیر و ۲ نشان دشمن در ماجرای «مدارس و کلیپ‌های وقیحانه»

چرا یکدفعه شاهد انتشار گسترده کلیپ‌هایی از مدارس با یک آهنگ یکسان هستیم؟ قبل از قضاوت عجولانه و سریع، کمی در مورد اهداف این اتفاق باید اندیشید.

 
 

به گزارش بیست؛ اردوان مجیدی پژوهشگر در یادداشتی نوشت: در روزهای اخیر، تقریباً همه جای فضای مجازی پر شده است از اشاره به هجمه‌هایی در مدارس که وقیحانه به هنجارهای اسلامی می‌تازد، و ناهنجاری‌هایی را به صورت هنجار در جامعه بروز می‌دهد.

قبل از قضاوت عجولانه و سریع، کمی در مورد اهداف این اتفاق باید اندیشید؛ چرا این اتفاق اینطوری با این وقاحت و وسعت، همزمان در حال وقوع است؟ چرا یکدفعه در چند جای مختلف چنین رخدادهای نامیمونی، به صورت همزمان حتی با یک آهنگ یکسان رخ می‌دهد؟

در اینکه یکی از اهداف این تیرهای کثیف، فرهنگ فرزندان ما، قبح شکنی و هنجارهای اجتماعی است، شکی نیست.

اما این واقعه قطعاً هدف دیگری هم دارد و گرنه چه لزومی برای این هماهنگی به صورت فضاسازی و جریان سازی به صورت یکپارچه، برای بروز آن در مدارس مختلف وجود دارد؟

شاید هدف دوم این تیرهای کثیف، هدف قراردادن مسؤولینی در حوزه تعلیم و تربیت باشد، که حداقل نسبت به مسؤولین قبلی، عزم جدی‌تری برای تحول تعلیم و تربیت داشته، و حاضرند با مافیای تعلیم و تربیت، رو در رو شوند.

قبل از قضاوت و واکنش سریع، در مورد هدف دوم این تیرها اندیشه کنیم، و خودمان را ابزار و بستر رساندن تیرها به هدف دوم آن قرار ندهیم.

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.