98/2/22
تعداد نظرات:0
13:51
شماره مطلب:139822235924
-A A +A
فرماندار شادگان؛

یک هزار سیل زده شادگانی مستقر در اردوگاه راهیان نور به منازل خود بازگشتند

 

به گزارش بیست؛ طغیان رودخانه کارون و هدایت سیلاب ناشی از آن به سمت تالاب شادگان موجب آبگرفتگی تعدادی از روستاهای این شهرستان در جنوب استان خوزستان در فروردین ماه سال جاری شد که با فروکش کردن سیلاب یک هزار سیل زده شادگانی که در اردوگاه راهیان نور پیامبر اعظم (ص) آبادان اسکان داده شده بودند به منازل خود بازگشتند.
یکهزار سیل زده شادگانی ساکن در اردوگاه به روستاها بازگشتند

در همین رابطه سعید حاجیان فرماندار شادگان با تقدیر از مسئولین راهیان نور و کمک های مردم آبادان به سیل زدگان شادگانی مستقر در اردوگاه راهیان نور این شهر گفت: حدود یک هزار سیل زده شادگانی از 6 روستا در این اردوگاه ساکن بودند که جا دارد از مسئولان و شهروندان آبادانی به خاطر حمایت و کمک رسانی به سیل زدگان شادگانی قدردانی کرد.

وی همچنین در خصوص آخرین وضعیت جاده های ارتباطی روستاهای سیل زده شادگان گفت: جاده ارتباطی تمامی روستاهای سیل زده شادگان برقرار شده و جاده روستای ابوشلوگ برای سهولت تردد نیاز به مرمت دارد.

حاجیان تصریح کرد: با فروکش کردن آب از مناطق تحت تاثیر سیلاب در شادگان بسیاری از اهالی در حال بازگشت به محل سکونت خود هستند.

شهرستان شادگان با 150 هزار نفر جمعیت در جنوب غرب استان خوزستان در فاصله 70 کیلومتری اهواز واقع شده است که نیز 80 کیلومتر با رودخانه کارون ساحل دارد.

طغیان رودخانه های دز، کارون و کرخه از فروردین ماه امسال باعث شد حدود 300 روستا در 12 شهرستان خوزستان درگیر سیل شوند. 

برآوردهای اولیه مدیریت بحران خوزستان نشان می دهد که سیلاب 125 هزار میلیارد ریال به بخش های اقتصادی و کشاورزی، زیرساخت ها و منازل شهری و روستایی خوزستان خسارت وارد کرده است.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.