98/3/8
تعداد نظرات:0
12:03
شماره مطلب:13983836019
-A A +A

ساکی: حتی یک سؤال امتحانات نهایی لو نرفته است

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی گفت: حتی یک سؤال امتحانات نهایی خرداد امسال، لو نرفته است.

به گزارش بیست؛ خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی درباره مطالب و تصاویری که در فضای مجازی درباره لو رفتن سؤالات امتحان نهایی مطرح شده است، اظهار کرد: قبل از برگزاری امتحان نهایی، لو رفتن سؤالات محال ممکن است.

وی ادامه داد: هر فردی که ادعا دارد که سؤالات امتحانی لو رفته است، با ارائه مستندات مراجعه کند و ما جایزه می‌دهیم زیرا مطمئن هستیم که هیچ سؤالی لو نرفته است.

ساکی افزود: سلام به سؤال زیر نگاه کنید که ادیت شده است یعنی اول یک برگه امتحانی نادرست را می‌گذارند و بعد از برگزاری امتحان، سؤالات اصلی را جایگزین می‌کنند.

وی تصریح کرد: با اطمینان می‌گویم تا امروز قبل از برگزاری امتحانات، یک سؤال لو نرفته است و ان‌شاءالله با سیستمی که طراحی کرده‌ایم تا پایان همچنین خواهد بود.

 رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی افزود: در راستای ارتقای امنیت و صحت هرچه بیشتر برگزاری امتحانات نهایی، فرایند ارسال سؤالات به صورت الکترونیکی انجام می‌گیرد و رمز بازگشایی فایل سؤالات، مستقیماً از طریق مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش برای مدیران حوزه‌های اجرایی امتحانات سراسر کشور، زمانی ارسال می‌شود که دانش‌آموزان در سالن‌های امتحانات مستقر هستند و درهای سالن‌ها بسته شده است.

وی ادامه داد: امکان دسترسی به سؤالات قبل از برگزاری امتحانات وجود ندارد لذا از دانش‌آموزان و اولیای آنها انتظار می‌رود فریب افراد سودجو و کلاهبرداری که به قصد اخاذی در فضای مجازی ادعای دسترسی به سؤالات را دارند، به هیچ وجه نخورند و در صورت مواجهه با چنین مواردی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، آدرس آنها را به پلیس فتا، و مسؤولان آموزش و پرورش محل، ارائه کنند تا به دلیل کلاهبرداری مورد پیگیرد قانونی قرار بگیرند.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.