98/3/19
تعداد نظرات:0
10:29
شماره مطلب:139831936062
-A A +A

پایان اولین روز کاری بدون سکاندار آموزش و پرورش

در ساعات پایانی پنج‌شنبه ۱۶ خرداد، رئیس‌جمهور با استعفای سیدمحمد بطحایی موافقت کرد و قرار بود امروز سرپرست این وزارتخانه معرفی شود؛ هر چند تا پایان امروز هنوز زمان باقی است اما وزارت آموزش و پرورش، ساعات کاری امروز را بدون سکاندار گذراند.

به گزارش بیست؛ پنج‌شنبه هفته گذشته یعنی ۱۶ خرداد امسال، ماجرای استعفای سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش رسانه‌ای شد و در ساعات پایانی پنج‌شنبه ۱۶ خرداد، رئیس‌جمهور با استعفای بطحایی موافقت کرد.

قرار بود امروز سرپرست این وزارتخانه معرفی شود اما خبری نشد؛ هر چند تا پایان امروز هنوز زمان باقیست اما وزارت آموزش و پرورش، ساعات کاری امروز را بدون سکاندار گذراند.

از صبح امروز اخباری مبنی بر اینکه مجتبی زینی‌وند معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی به عنوان سرپرست آموزش و پرورش منصوب شده است، منتشر شد.

البته این موضوع تأیید نشد و زینی‌وند ساعتی بعد از آن به خبرنگار فارس گفت: «حکم سرپرستی وزارت آموزش و پرورش را دریافت نکرده‌ام».

همزمان با این خبر، پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهور گفت: «گزینه‌های متعددی برای سرپرستی وزارت آموزش و پرورش در فرایند بررسی قرار دارند ولی تا این لحظه حکمی برای سرپرستی این وزارت صادر نشده است».

در حال حاضر اسامی متعددی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش در رسانه‌ها مطرح شده است که می‌توان به مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش، علی زرافشان معاون سابق وزارت آموزش و پرورش، علی الهیار ترکمن معاون توسعه منابع آموزش و پرورش، حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، مجتبی زینی‌وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی، غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور، عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین علی ذوعلم رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و همچنین چند اسم خارج از آموزش و پرورش نیز در بین این اسامی دیده می‌شود.

اما از بین این اسامی تنها چند نفر به عنوان گزینه‌های پیشنهادی در ریاست‌جمهوری مورد بررسی قرار گرفته‌اند و باید دید رئیس‌جمهور در نهایت چه کسی را به عنوان سرپرست آموزش و پرورش معرفی می‌کند.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.