98/3/25
تعداد نظرات:0
12:55
شماره مطلب:139832536115
-A A +A

تولید محصولات تحریم شده در دانشگاه علم و صنعت/آغاز صادرات محصولات به زودی

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران با بیان اینکه در سال جاری 2 محصول تحریم شده دیگر را تا چند ماه آینده تولید و رونمایی خواهیم کرد، گفت: گام بعدی این دانشگاه صادرات محصولات تولیدی به کشورهای آذربایجان، عراق، ترکیه و افغانستان است.

به گزارش بیست؛ جبار علی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: این دانشگاه در راستای سیاست های خود در قالب فعالیت های علمی و پژوهشی به تولید محصولاتی می پردازد که جزو قطعات تحریم شده  است و از خارج از کشور وارد می شود.

وی افزود: دانشگاه علم و صنعت ایران در حال تولید 4 محصول از قطعاتی است که بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  مورد تحریم قرار گرفته است، به طور مثال  ماه گذشته  یکی از محصولات ما که سرنگ اینفلیتور بوده و مورد استفاده  در جراحی‌های  قلب است را رونمایی کردیم.

ذاکری ادامه داد: این دانشگاه تا 4 ماه آینده در مهرماه از تولید قطعات ریخته گری به روش و فناوری جدید رونمایی خواهد کرد که در این رابطه با تعدادی از سازمان ها برای استفاده از این محصول مذاکره کرده ایم، این موضوع در حالی است که تولید این قطعات برای 3 سال نزدیک به 37 میلیارد تومان هزینه دربر دارد.

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران تصریح کرد: ما براساس دانش و فناوری دانشگاه نه تنها به نیاز جامعه پاسخ می دهیم بلکه از خروج ارز از کشور نیز جلوگیری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در سال جاری 2 محصول تحریم شده دیگر را تا چند ماه آینده تولید و رونمایی خواهیم کرد، افزود: گام بعدی این دانشگاه صادرات محصولات تولیدی به کشورهای آذربایجان، عراق، ترکیه و افغانستان است.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.