98/4/23
تعداد نظرات:0
12:36
شماره مطلب:139842336302
-A A +A

راهیان نور، راهی استراتژیک در برابر تهاجم فرهنگی غرب است

 

به گزارش بیست؛ علاءالدین بروجرودی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از خبرگزاری دفاع مقدس در ساختمان ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اشاره به محوریت راهیان نور در گسترش فرهنگ دفاع مقدس، گفت: راهیان نور راهی استراتژیک در خنثی‌سازی توطئه‌های غرب و تاثیر توان دفاعی در ایجاد بازدارندگی در مقابل بدخواهان نظام و انقلاب اسلامی است.

وی با بیان این مطلب که آنچه در دوران هشت سال دفاع مقدس برای ملت و کشور ما حاصل شد دستاوردی عظیم بود افزود: در 200 سال اخیر، برای اولین بار ایران در جنگی نابرابر قرار گرفت که حتی در این نبرد یک وجب از خاک خود را از دست نداد؛ از مستشاران خارجی کمک نگرفت؛ روی پای خود مردانه ایستاد؛ در صنایع دفاعی به خودکفایی رسید. تاریخ کشور ما به خوبی نشان می‌دهد که ما هیچ‌گاه اهل جنگ و درگیری با هیچ کشوری نبوده‌ایم، اما برای دفاع از تمامیت ارضی نیز از هیچ اقدامی دریغ نکرده و نخواهیم کرد. اتحاد، همبستگی، غیرت، اراده و عزم راسخ مردم و مسوولان تحت فرماندهی امام خمینی برای شکست دشمنان وقت منجر به پیروزی عظیم کشورمان شد. پیروزی که بلوک و غرب و شرق را حیرت‌زده کرد؛ چراکه به هیچ عنوان موفقیت و پیروزی ما در جنگ تحمیلی در مخیله غربی‌ها نمی‌گنجید.

بروجردی با اشاره به اینکه مجلس نیز کاروان راهیان نور دارد و هرساله نمایندگان به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند گفت: ما هرچه از دوران جنگ فاصله می‌گیریم طبیعی است که آن دوران را فراموش می‌کنیم و این فراموشی ظلمی بزرگ به شهدایی است که برای حفظ کشور و امنیت ملت جان خود را فدا کردند لذا راهیان نور باید برای نسل جنگ‌ندیده و امام‌ندیده زنده بماند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: راهیان نور دوره آموزشی بسیار ارزشمندی است که برای حفظ و تقویت ارزش‌ها در جامعه حرکت و گام محکمی است و کاری که ما باید انجام دهیم این است که این سنت حسنه را تقویت کنیم. مثلا جاده‌های ما بعضا جاده‌های پر خطری است و راهیان نور هم باید در یک بستر کاملا ایمن برگزار شود؛ لذا سرمایه‌گذاری در این امر اقدامی به‌جا و به حقی است.

وی در پایان فضا مجلس را به لحاظ حمایت از راهیان نور به عنوان راهی جهت واکسینه کردن جوانان در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن و اقدامی برای حفظ ارزش‌های دوران دفاع مقدس فضای آماده و مناسب دانست.

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.