98/5/28
تعداد نظرات:0
11:34
شماره مطلب:139852836426
-A A +A

میزبانی آستان قدس رضوی از ۱۲ هزار دانش‌آموز سراسر کشور تا پایان تابستان

سرپرست معاونت محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی گفت: خدمات آستان قدس رضوی در سال جاری به دانش‌آموزان محروم نه تنها نسبت به سال گذشته کاهش نداشته بلکه افزایش کیفی دارد.

به گزارش بیست؛ به نقل از آستان نیوز، حامد صادقی با اشاره به اینکه مشهدمقدس در طول سال میزبان زائران بسیار زیادی به ویژه دانش‌آموزان در قالب اردوهای اوقات فراغت است اظهار داشت: همه ارگان‌های مختلف در این موضوع مثل آموزش و پرورش در این فصل از سال وظیفه میزبانی دارند که این اردوها امسال هم مانند گذشته با شور و نشاط برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری به 45 هزار زائر زیارت اولی و محروم از سراسر کشور خدمت‌رسانی کردیم که از این تعداد 5 هزار نفر دانش‌آموز بودند که این عدد تا پایان تابستان به 12 هزار دانش‌آموز می‎رسد.

سرپرست معاونت محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی ادامه داد: همچنین برای حمایت از دانش‌آموزان محروم در ابتدای سال تحصیلی جدید، 24 هزار بسته لوازم‌التحریر و وسایل ضروری مدرسه تقدیم دانش‌آموزان عزیز مناطق محروم می‌‎شود.

وی در واکنش به اظهارات اخیر معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی درباره خدمات آستان قدس رضوی به دانش‌آموزان تصریح کرد: امیدواریم آموزش و پرورش بتواند برای دانش‌آموزانی که دچار محرومیت هستند، به ویژه با وجود فشارهای اقتصادی امروز، تدبیری کند تا هیچ دانش‌آموزی از تحصیل باز نماند.

صادقی افزود: معاونت فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش براساس تکالیفی که برعهده دارد با در اختیار داشتن منابع، اردوگاه‌ها و زیرساخت‌های مختلف موظف به برگزاری اردوهای دانش آموزی است و علاوه بر آموزش و پرورش ارگان‌های دیگر مانند بسیج دانش‌آموزی، اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزی، هیئت‌های مختلف، کانون‌های مساجد و غیره نیز فعال هستند که با تعامل دفاتر استانی آستان قدس رضوی خدمات گسترده‌‎ای به دانش‌آموزان محروم سراسر کشور ارائه می‌شود.

سرپرست معاونت محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی همچنین ادامه داد: کما اینکه 1300 نفر از عشایر خراسان رضوی با معرفی آموزش و پرورش از سفره با برکت حضرت رضا(ع) متنعم شده‌اند و همین امروز هم میزبان 400 دانش‌آموز با هماهنگی اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزی و ارگان‌های دیگر هستیم.

وی خاطر نشان کرد: از اظهارات معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش متعجبم که چنین مطالبه‌هایی را از آستان قدس رضوی مطرح می‌کنند و مشخص نیست اساس این مطالبات کدام توافقنامه و وعده است.

صادقی در پایان تصریح کرد: خدمات آستان قدس رضوی در سال جاری به دانش‌آموزان محروم نه تنها نسبت به سال گذشته کاهش نداشته بلکه افزایش کیفی دارد و دانش‌آموزان علاوه بر بهره‌مندی از سفره با برکت حضرت رضا(ع) تحت پوشش برنامه‌های متنوع فرهنگی این آستان مقدس قرار می‌گیرند.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.