98/6/16
تعداد نظرات:0
13:38
شماره مطلب:139861636531
-A A +A

برگزاری اردوهای جهادی محصلان در مناطق سیل‌زده/ برپایی موکب‌های دانش‌آموزی در ایام اربعین

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: در ایام تابستان اردوهای جهادی با حضور ۷۰۰ دانش‌آموز در مناطق سیل‌زده آق‌قلا و پلدختر با عنوان «می‌سازیم تا ساخته شویم» برگزار شد.

به گزارش بیست؛ حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در نشستی که در ساختمان مرکزی این اتحادیه برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که آموزش و پرورش با آن مواجه است، عدم ثبات مدیریتی است؛ تغییر ۵ مدیر در طول ۶ سال یعنی حوزه مدیریتی آسیب‌دیده است.

وی ادامه داد: در حوزه پرورشی توقع ما این است که آموزش و پرورش تصدی‌گری را کاهش دهد؛ مشخصاً تشکل‌ها در آموزش و پرورش چالاک هستند و آموزش و پرورش باید نقش راهبری و سیاست‌گذاری داشته باشد. 

تاریخی افزود: به عنوان مثال در مواردی مانند سند آموزش ۲۰۳۰ و حجاب و عفاف، نقش سیاست‌گذاری آموزش و پرورش را نشان می دهد.

وی افزود: نکته بعدی بحث عدالت آموزشی است؛ نتایج آزمون‌ها نشان می‌دهد نتوانستیم عدالت آموزشی را در سراسر کشور برقرار کنیم و کنکور نشانه آن است که اکثر نفرات برتر کنکور از مدارس خاص است و البته در این راستا مؤسسات  آموزشی که سود کلان می‌برند آسیب جدی به نظام تعلیم و تربیت می‌زنند.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به برگزاری جشنواره رسانش گفت: با توجه به اهمیت فضای مجازی و نقش رسانه، ۳ هزار دانش‌آموز در این جشنواره شرکت کردند که امیدواریم در سال آینده گسترش بیشتری یابد.

وی به برپایی اردو برای دانش‌آموزان انجمن اسلامی در ایام تابستان به میزان ۵ هزار نفر-روز اشاره کرد و گفت: اردوی جهادی با حضور ۷۰۰ دانش‌آموز در مناطق سیل‌زده آق‌قلا و پلدختر با عنوان «می‌سازیم تا ساخته شویم» برگزار شد.

وی با اشاره به برنامه‌های محرم گفت: هیأت‌های انصارالمهدی (عج) فعال شده است و به صورت خودجوش دانش‌آموزان فعال هستند.

تاریخی به برگزاری کنگره سیزدهم اتحادیه انجمن‌های‌ اسلامی دانش‌آموزان در روزهای ۲۳ تا ۲۶ شهریور اشاره کرد و گفت: این دانش‌آموزان نماینده ۱۴ هزار انجمن اسلامی هستند که در نهایت یک دختر و یک پسر به شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های‌ اسلامی دانش‌آموزان معرفی می‌شوند؛ البته ۲ نفر غیر دانش‌آموز هم به این شورا راه می‌یابد.

وی به برپایی موکب‌های دانش‌آموزی در ایام اربعین اشاره کرد و گفت: تعدادی موکب داریم که در مرز مهران، در مسیر نجف تا کربلا و کربلا دایر هستند و خدمات اجتماعی و سلامت توسط ۱۵۰۰ دانش‌آموز ارائه می‌شود.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به برنامه نذر زینب اشاره کرد و افزود: در این طرح دانش‌آموزان دختر هدایای خود را برای دختران عراقی در اختیار رایگان قرار می‌دهند.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.