98/6/26
تعداد نظرات:0
10:22
شماره مطلب:139862636578
-A A +A

اعتراض‌ها به نتایج کنکور ارشد، 31 شهریور در کمیسیون آموزش مجلس بررسی می‌شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اعتراض داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 98 را شنیده‌ایم و به سهمیه‌ها در کنکور مربوط می‌شود، این موضوع یکشنبه هفته آینده 31 شهریورماه در کمیسیون بررسی خواهد بود.

به گزارش بیست؛ سیدجواد ساداتی نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در واکنش به اعتراض داوطلبان کنکور ارشد ۹۸، اظهار داشت: اعتراض داوطلبان این آزمون را شنیده‌ایم و موضوع مشخص شده  و مربوط به سهمیه‌ها در کنکور است.

وی با بیان اینکه هم اکنون در ایام تعطیلات تابستانی مجلس به سر می‌بریم و این هفته مجلس تعطیل است، گفت: از این رو موضوع در روز یکشنبه هفته آینده ۳۱ شهریورماه در دستور کار کمیسیون خواهد بود.

ساداتی نژاد در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه موضوع هفته آینده در کمیسیون مربوط در مجلس بررسی می‌شود و نتایج آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ هفته پیش اعلام شده و زمان زیادی برای ثبت نام دانشگاه‌ها باقی نمانده‌ است، آیا امکان تغییر نتیجه یا اصلاح رتبه‌ها برای داوطلبان کنکور امسال وجود دارد؟ گفت: تغییر رتبه‌ها و نتایج بعید است اما باز هم باید موضوع در کمیسیون به این موضوع رسیدگی شود و کمیسیون درباره آن تصمیم‌گیری و اظهار نظر کند.

طبق اصلاحیه ماده ۹۰ قانون برنامه ششم اگر ۲۵ درصد ظرفیت مربوط به جانبازان بالای ۲۵ درصد جانبازی پر نشود و متقاضیان استفاده از سهمیه ۵ درصدی رزمندگان دارای حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه بیش از ظرفیت موجود باشد، باقی مانده ظرفیت 25 درصدی به مشمولان ظرفیت ۵ درصدی اختصاص پیدا می کند.

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.