98/7/10
تعداد نظرات:0
12:46
شماره مطلب:139871036696
-A A +A

آمادگی تمام قد مرز خسروی برای بدرقه زائران اربعین/طنین قدوم زوار سیدالشهدا (ع) باز هم در گوش ساکنان دروازه کربلا پیچید

مرز خسروی با تلاش‌های شبانه‌روزی تمام دستگاه‌های استان آماده و مهیای یک میزبانی باشکوه در ایام اربعین است.

به گزارش بیست؛ صدای قدوم مبارک زوار عتبات باز هم در گوش ساکنان دروازه کربلا پیچید؛ از دور و نزدیک مسافران اربعین از راه می‌رسند.

قدیمی‌ترین گذرگاه غربی ایران باز هم معبر کربلای معلی شده است و چه سعادتی نصیب مردمان خونگرم این خطه شده تا خاک قدوم این مهمانان مبارک را توتیای چشم خود کنند؛ همان‌ها که مدال افتخار نوکری زوار را از قدیم‌الایام بر سینه دارند.

خسروی در روزهای منتهی به اربعین هر روز برای پذیرایی شایسته از زوار عتبات آماده‌تر از روز گذشته می‌شود؛ تکاپوی این مرز انگار روح تازه‌ای در کالبد شهرهای مسیر منتهی به خسروی دمیده است.

مردم برای پذیرایی از زوار سر از پا نمی‌شناسند و هر کس به طریقی می‌خواهد میزبانی کند از نورچشمی‌های اباعبدالله (ع)؛ یکی موکب می‌زند و آن یکی که وسعش نمی‌رسد خانه‌اش را برای میزبانی از زوار آماده می‌کند و هرکس به هر طریقی سعی دارد خدمتی هرچند کوچک به زوار امام حسین (ع) کند.

مرز خسروی که امسال بعد از سالها توفیق میزبانی از زوار را دارد، برای پذیرایی از زائران کاملا آماده شده و زیرساخت‌های لازم در این مرز استقرار یافته است. همه شبانه‌روز پای کارند تا یک میزبانی شسته داشته باشند.

ا

تردد روزانه ۶۰۰ زائر از مرز خسروی

جعفر همتی، رئیس قرارگاه ویژه اربعین مرز خسروی می‌گوید در حال حاضر روزانه ۶۰۰ زائر از این مرز رسمی به عنوان امن ترین، اصلی ترین و قدیمی ترین مرز کشورمان به عتبات عالیات، عازم کربلای معلی و عراق می شوند.

او پیش بینی می‌کند که در پیک اربعین از ۱۳تا ۲۷ مهرماه شاهد حضور گسترده زائران برای عزیمت به کربلا از مرز رسمی خسروی خواهیم بود.

همتی با اشاره به ساعات کاری این مرز هم گفت که مرز خسروی از صبح تا ساعت سه بعد از ظهر برای عزیمت زائران باز است و از ۱۳ مهر ماه نیز با شروع عملی اربعین ساعات خروج از مرز تا ساعت ۱۸ افزایش می یابد.

رئیس قرارگاه ویژه اربعین مرز خسروی ادامه داد: به همه زائران اعلام می کنیم مرز خسروی امن‌ترین و سهل‌الوصول ترین راه برای عزیمت زائران به کربلا است و امید است ما هم میزبانان خوبی برای زائران باشیم.

تمام زیرساختهای لازم برای پذیرش زوار اربعین فراهم است

مرادعلی تاتار، فرماندار قصرشیرین هم به خبرنگار مرصاد گفت: تمام زیرساختهای لازم برای برگزاری پیاده روی اربعین آماده شده و در این راستا مشکل خاصی نداریم.

وی با رد شایعاتی مبنی بر ناامنی مرز خسروی تصریح کرد: امنیت در مرز خسروی به طور کامل برقرار است و مشکلی از این نظر وجود ندارد.

تاتار با اعلام اینکه تمام امکانات لازم برای رفاه زائران آماده شده است، بیان کرد: به منظور پارک خودروهای زوار پارکینگ ها آماده و مجهز به سیستم روشنایی هستند.

به گفته فرماندار قصرشیرین، پارکینگ ها به دوربین پلاک خوان و نگهبان مجهز شده اند، قیمت پارک خودروها در پارکینگ ها توسط شهرداری تعیین و اعلام خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه شهر برای پذیرش زوار اربعین آماده است، خاطرنشان کرد: علاوه بر آماده سازی جاده ها، زیرساختهای تلفن همراه تا مرز خسروی برقرار شده است.

ا

استقرار بیمارستان صحرایی در مرز خسروی

فرماندار قصرشیرین از استقرار بیمارستان صحرایی در نوار مرزی خبر داد و افزود: در مسیر پیاده روی اربعین 12 اکیپ فوریتهای پزشکی تا مرز خسروی به صورت رفت و برگشت مستقر خواهند شد.

تاتار با بیان اینکه روشنایی قصرشیرین تا مرز خسروی تامین شده است، گفت: به منظور اسکان زوار اربعین در نقاط مختلف شهر و در مرز خسروی اردوگاه هایی برپا شده است.

وی  افزود: علاوه بر ظرفیت هتل ها و مراکز اقامتی شهرستان قصرشیرین، اردوگاه های برپا شده ظرفیت پذیرش 20 هزار زائر را دارد.

تاتار از تدارک آشپزخانه های بزرگ برای طبخ غذای زوار اربعین خبر داد و خاطرنشان کرد: در 25 نقطه شهرستان قصرشیرین مکان هایی برای برپایی موکب ها تعیین شده است.

ا

زیرساخت‌های خسروی  از مهران بهتر است

سردار هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا در سفر به کرمانشاه و بازدید از خسروی زیرساختهای مرز خسروی را زیرساخت‌های بسیار خوبی ارزیابی کرد و گفت: این زیرساخت‌ها از مهران بهتر است چرا که مسیرهای رفت و برگشت آن مسیرهای خوبی است و برای آن مسیرهای جایگزین نیز پیش بینی شده است.

رئیس پلیس راهور ناجا بیان داشت: امیدواریم با اقدامات موثر و همدلی که در استان وجود دارد میزبان خوبی برای زائران باشیم.

تخفیف هتل ها و مراکز اقامتی برای پذیرایی از زوار اربعین
سیروس گل‌عنبر، نایب رئیس اتحادیه هتلداران کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مرصاد از آمادگی هتل ها و مراکز اقامتی برای پذیرایی از زوار اربعین در مرز خسروی خبر داد.

وی با بیان اینکه اربعین مورد احترام همگان است، اظهار داشت: همه دستگاه ها از جمله میراث فرهنگی کمیته هایی را تحت نظارت ستاد اربعین تشکیل داده اند.

نایب رئیس اتحادیه هتلداران کرمانشاه افزود: همچنین تمامی واحدهای اقامتی در شهرستان قصرشیرین مورد بازدید قرار گرفته و برای رفع موانع موجود چاره اندیشی شده است.

گل‌عنبر با تاکید بر اینکه شرایط برای پذیرایی از زوار اربعین فراهم است، گفت: 20 هتل و واحد اقامتی در شهرستان قصرشیرین و یک هتل و سه مهمان پذیر در اسلام آباد غرب افزون بر ظرفیت 11 هتل و 16 مهمان پذیر شهرستان کرمانشاه آماده پذیرش زوار اربعین است.

وی با بیان اینکه این ظرفیت افزون بر ظرفیت زائر سراها و مساجد است، عنوان کرد: بازگشایی مرز خسروی فرصتی است و در این راستا مسئولان استانی با حساسیت خاصی متفاوت از سالهای قبل در راستای رفاه زائران اربعین به ساماندهی امور می پردازند.

ا

نایب رئیس اتحادیه هتلداران کرمانشاه خاطرنشان کرد: امسال هیچ گونه افزایش نرخی در قیمت هتل ها و مهمان پذیرها نداریم و برای زوار در صورت امکان تخفیف ارائه خواهد داد اما این تخفیفها رسما اعلام نشده است.

گل‌عنبر تاکید کرد: مدیران واحدهای اقامتی نهایت همکاری را با زائران به عمل خواهند آورند؛ مرکز بهداشت و درمان به همراه میراث فرهنگی و دیگر دستگاه های مربوطه بر نظافت مراکز اقامتی نظارت دارند.
وی گفت: از مدتها قبل سازمان میراث فرهنگی جلسات مکرری را با مدیران هتل ها و مراکز اقامتی برای پذیرایی هرچه مطلوب تر زوار اربعین برگزار کرده است.

نایب رئیس اتحادیه هتلداران کرمانشاه بیان کرد: همچنین یکی از هتل های بزرگ کرمانشاه در مرز خسروی اقدام به برپایی موکب کرده است.

 

پایش تصویری مرز خسروی تا عمق ۱۰۰ کیلومتری عراق

امیر فرهاد آریانفر فرمانده قرارگاه منطقه ای غرب ارتش هم در گفتگو با خبرنگار مرصاد از پایش تصویری مسیر زوار عبوری از مرز خسروی با پهپادهای ارتش خبر داد و گفت: این پهپادها پایش تصویری را تا عمق ۱۰۰ کیلومتر انجام خواهند داد.

وی افزود: علاوه بر این از نیروهای ویژه و تکاور مخصوص در محل مستقر خواهیم کرد که این نیروها بتوانند امنیت کامل را برای زوار برقرار کنند.

همچنین مسئولان سایر نهادها همچون آب، برق، گاز، ارتباطات و زیرساخت و... هم اقدامات لازم برای برگزاری این میزبانی را انجام داده‌اند و خسروی را مهیای پذیرایی از زوار اربعین کرده‌اند .

این آمادگی مرز خسروی نوید یک سفر امن و بی‌دغدغه معنوی را به زاری می‌دهد که این مرز را برای عبور از کشور و رسیدن به کربلای معلی انتخاب می‌کنند.

انتهای پیام/

  • رررر
  • nnn
  • ددد
  • hhh

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.