98/7/28
تعداد نظرات:0
13:36
شماره مطلب:139872836797
-A A +A

بسیج تمام امکانات راهیان نور برای خدمات رسانی به زائران اربعین

 

به گزارش بیست؛ سردار یعقوب سلیمانی چهارشنبه شب در حاشیه بازدید از پایانه مرزی شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قرارگاه راهیان نور سپاه چهار قرارگاه عملیاتی در چهار مرز غربی کشور فعال شده که در سه بخش، کمیته‌های 14 گانه ستاد اربعین کشور را کمک می کند.

وی با اشاره به اقدامات این قرارگاه در داخل کشور در بخش های پشتیبانی، اسکان، درمان و برنامه‌ریزی در کشور عراق با محوریت بسیج، ادامه داد: این برنامه‌ها برای چهارمین سال متوالی با محوریت تکریم از زائران غیر ایرانی توسط ستاد اربعین سپاه در حال دنبال شدن است.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج با اشاره به اقدامات ستاد استقبال از زائران غیر ایرانی، تصریح کرد: حضور زائران غیر ایرانی در کشور برای حضور در راهپیمایی اربعین، تحقق شعار «الحسین یجمعنا» است و ما در این برهه تمامی ظرفیت‌های راهیان نور را، اعم از اسکان، حمل و نقل، درمان متوقف کرده و در اختیار زائراتن اربعین قرار داده می‌شود.

سردار سلیمانی با اشاره به این موضوع که بالغ بر 630 دستگاه از خودروهای شرکت جوان سیر ایثار اعم از مینی‌بوس و اتوبوس، برای جابجایی زائران اختصاص می یابد، گفت: این خودروها به طور رایگان زائران را به عقبه مرزها انتقال می‌دهند که این حجم از انتقال در مرز مهران کثرت بیشتری دارد.

وی افزود: مواد غذایی و نیازمندی‌های مواکبی که برای خدمات رسانی به زائران در کشور عراق تهیه و تامین شده، توسط 230 دستگاه تریلر لبه دار سپاه، به طور رایگان به کشور عراق منتقل شدند و در بازگشت نیز این تریلرها نسبت به انتقال زائرانی که فاقد وسیله نقلیه هستند، اقدام می‌کنند.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج یادآور شد: این قرارگاه، برای نخستین بار، با 26 دستگاه تریلر به طور سیار به هم متصل شده، بیمارستانی در مسیر راهپیمایی زائران در عراق با وسعت هزار و 500 متر مربع در ورودی شهر کربلا احداث کرده و مجهز به اتاق عمل است، ایجاد کرده است.

سلیمانی گفت: در سال جاری به موجب حضور زائران، اردوگاه‌های شهید باکری در خرمشهر، میثاق در آبادان و ثامن‌الحجج در چذابه، به محل اسکان زائران تبدیل شده است.

وی با تأکید بر این موضوع که 120 هزار نفر زیست در سامرا، کربلا و نجف مهیا شده است و در کنار آنها، کمپ بهداری پیش‌بینی شده است و در همین مسیر برنامه‌های فرهنگی توسط مجموعه اوج صورت گرفته است، اظهار کرد: حدود 18 هزار نفر از خادمان راهیان نور در غالب موکب‌های عراق، در حال خدمات دهی هستند.

فرمانده قرارگاه راهیان نور بسیج سپاه و بسیج با بیان اینکه این اجتماع بی نظیر نه طبقه، نه تحصیلات می شناسد خاطرنشان کرد: تا به امروز بیش از ۱۷۰ هزار زائر اربعین حسینی غیرایرانی از کشورهای دوست و همسایه از شش مرز زمینی وارد خاک کشورمان شده اند و سپس راهی کربلا شده اند.

سردار سلیمانی با اشاره به حضور زائران غیرایرانی ازقاره‌های آمریکا، اروپا، آفریقا و آسیا در کشورمان توضیح داد: زائران غیرایرانی بیش از ۹۰ کشور از طریق مرز زمینی و هوایی وارد خاک کشورمان شده‌اند و سپس از مرزهای خروجی کشورمان عبور کرده اند و خودشان را به خاک عراق رساندند.

وی تاکید کرد: زائران ایرانی و غیرایرانی از خدمات اردوگاه‌های راهیان نور در استان های خوزستان، ایلام و کرمانشاه بهره‌مند می‌شوند و تمام امکانات راهیان نور در این ایام، در اختیار زوار حسینی قرار گرفته است.
 

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.