98/7/28
تعداد نظرات:0
13:42
شماره مطلب:139872836798
-A A +A

پایش برنامه‌های رایج توسعه پیاده‌سازی الگوی اسلامی‌ایرانی بررسی می‌شود

اجرا و پایش سیاست‌ها و برنامه‌های رایج توسعه و دشواری‌های پیاده‌سازی الگو در نهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و با استفاده از روش‌های نوین بررسی می‌شود.

به گزارش بیست؛ به نقل از دفتر ارتباطات مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت،‌ در نهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با بهره‌گیری از تجارب جهانی و درس‌آموخته‌های اجرای اسناد پیشین کشور و با استفاده از روش‌های نوین و روزآمد، اجرا و پایش سیاست‌ها و برنامه‌های رایج توسعه، الزامات، بایسته‌ها و دشواری‌های پیاده‌سازی الگو بررسی خواهد شد و راهکارهای تبدیل الگو به گفتمان و عزم ملی و  مشارکت همگانی در فرآیند تحقق  و نظام پایش و نظارت بر حسن اجرای آن مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

اکنون که الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با بهره‌گیری از پیشنهادهای مراجع رسمی جمهوری اسلامی و نخبگان و صاحب‌نظران جامعه در مراحل نهایی ارتقاء و تکمیل قرار دارد تحقق آن از طریق تحول عمیق و گسترده اجتماعی و اجرای آن با تصمیم و اراده نظام جمهوری اسلامی مهم‌ترین دل‌نگرانی علاقه‌مندان پیشرفت کشور و منتقدان الگوی پیشرفت است.

تحقق موفق الگو مستلزم فراهم شدن زمینه‌های اجتماعی مناسب در بخش‌های مختلف و مشارکت فراگیر و امیدوارانه مردمی است. هم‌چنین با توجه به عدم اجرای مطلوب اسناد برنامه‌ای کشور، ضمانت‌های حقوقی و اراده حاکمیتی برای اجرای الگو ضروری است. از این‌رو این دو موضوع که پیوندی وثیق با هم دارند به‌منزله مبرم‌ترین بحث علمی و راهبردی فراروی جریان پیشرفت کشور قرار دارد.

از محورهای نهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در بخش گفتمان تجارب ملی و جهانی در گفتمان‌‌سازی اسناد و برنامه‌‌های توسعه، رویکردها و روش‌‌های نوین و روزآمد گفتمان‌‌سازی اسناد و برنامه‌‌های توسعه کشورها، بایسته‌ها و الزامات تبدیل الگوی پیشرفت به گفتمان ملی، موانع و چالش‌‌های گفتمان‌‌سازی الگوی پیشرفت در جامعه و نظام انگیزشی مطلوب برای اجرای الگوی پیشرفت است.

ارزیابی و آسیب‌‌شناسی تجارب ملی در اجرای اسناد و سیاست‌‌های کلان کشور، تبیین تجارب موفق کشورها در اجرای سیاست‌‌های کلان و چشم‌‌اندازهای توسعه‏، نظام مطلوب تقسیم کار ملی برای اجرای الگوی پیشرفت، نظام مشارکت مردمی در اجرای الگوی پیشرفت، الزامات و بایسته‌‌های اجرای الگوی پیشرفت و موانع و دشواری‌‌های اجرای الگوی پیشرفت از محورهای این کنفرانس در بخش اجراست.

در بخش پایش هم می‌توان به محورهای تجارب ملی و جهانی در پایش اسناد و برنامه‌‌های توسعه، راهبردها و روش‌های نوین و روز آمد پایش برنامه‌‌های توسعه، نظام پایش و نظارت بر حسن اجرای الگوی پیشرفت و ظرفیت‌‌سنجی ساختارهای نظارتی موجود کشور در نظام پایش الگوی پیشرفت اشاره کرد.

«هادی اکبرزاده»، دبیر کنفرانس و استاد دانشگاه صنعتی اصفهان، سید«حسین ابطحی»، استاد دانشگاه علامه طباطبائی، «گودرز افتخار جهرمی» استاد دانشگاه شهید بهشتی، «غلامعلی افروز» استاد دانشگاه تهران، «نعمت‌الله اکبری»، استاد دانشگاه اصفهان، «محمدجواد ایروانی»، استاد دانشگاه تهران شماری از اعضای کمیته علمی نهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت هستند.

شرایط ثبت‌نام و مشارکت در کنفرانس در وبگاه (conference.olgou.ir) درج و آخرین مهلت دریافت مقالات 30 دی‌ماه 1398 تعیین شده است.

تلفن هماهنگی دبیرخانه کنفرانس 88352071- 88352080-021 است.

براساس این گزارش، نهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با موضوع «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت؛ زمینه‌های تحقق و ضمانت‌های اجرا» در 21 و 22 خردادماه 1399 با مشارکت دانشگاه تهران در سالن همایش‌های کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.