98/9/2
تعداد نظرات:0
11:47
شماره مطلب:13989237039
-A A +A

نظام تعلیم و تربیت در هیچ کجای دنیا در اختیار رسانه‌های خارجی قرار نمی‌گیرد

وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: نظام تعلیم و تربیت در هیچ کجای دنیا به این شکل در اختیار رسانه‌های خارجی قرار نمی‌گیرد.

به گزارش بیست؛ حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر اسبق آموزش و پرورش و نماینده مجلس شورای اسلامی در برنامه تلویزیونی پرسشگر با موضوع «چرایی عدم گسترش پیام‌رسان‌های داخلی در آموزش و پرورش» در پاسخ به این پرسش که «ریشه مشکل عدم استقبال از پیام‌رسان‌های داخلی چیست؟»، اظهار کرد: از یک منظر ریشه مشکل را باید در خود پیام رسان های داخلی دید. آنها می‌توانستند در یک مدت مشخص اثبات کنند که می توانند این بار سنگین را بردارند. البته یک بخش دیگر مشکل به نوع نگاهی که به پیام رسان های داخلی وجود دارد بر می گردد.

وی افزود: علت سوم هم این است که پشتیبانی لازم صورت نگرفت تا پیام رسان ها بتوانند ظرفیت کافی فراهم کنند. علت بعدی اینکه استفاده یا عدم استفاده از پیام رسان های داخلی یا خارجی تا میزانی به اعتقادات سیاسی هم برمی‌گردد. چندان اراده قوی در دولتمردان و مسؤولان ندیدم تا بایستند و تاکید کنند که باید از پیام رسان های داخلی به ویژه برای آموزش و پرورش استفاده شود.

وزیر اسبق آموزش و پرورش با بیان اینکه در دوره وزارتم پیگیر اینترانت ملی برای آموزش و پرورش بودیم و کار را هم شروع کرده بودیم گفت: آن زمان به سمت هوشمندسازی حدود 15 درصد مدارس رفتیم. 15 میلیون دانش آموز و یک میلیون پرسنل در آموزش و پرورش و چندصد هزار افراد مرتبط مانند رانندگان سرویس مدارس را داریم. اما باز هم کار به طور کامل جلو نرفت.

حاجی بابایی ادامه داد: این کارها با بخشنامه وزیر آموزش و پرورش درست نمی شود. یک جایی شورای عالی فضای مجازی باید محکم کار را پیگیری می کرد. نظام تعلیم و تربیت در هیچ کجای دنیا به این شکل در اختیار رسانه‌های خارجی قرار نمی‌گیرد. خود آموزش و پرورش باید شبکه داخلی ایجاد و دانش‌موزان را مصون کند.

وی ادامه داد: فکر نمی‌کنم روسیه یا چین این کار را انجام دهند و بچه کلاس دوم ابتدایی خود را در معرض رسانه های خارجی قرار دهند. همه ما دیدگاههایمان را رک و صریح بیان نمی کنیم. در کشور ما اینگونه نیست که همه مسئولان معتقد باشند که از پیام رسان خارجی استفاده نکنیم. 

وی در پاسخ به اینکه تکلیف معلمانی که مسافتشان از منزل تا محل کار زیاد است برای تامین بنزین چه می‌شود و آیا کمکی به این معلمان میتوان کرد یا خیر گفت: خود من هم این سوال را دارم و ایرادات ما به کار کارشناسی دولت این بود که وقتی تصمیم کلی گرفته شد ایا پیش‌بینی کردند که تکلیف خودروهای خصوصی که تاکسی نیستند اما دانش آموزان و پرسنل را جابجا می‌کنند چه می‌شود؟  

وی افزود: دولت بدون اطلاع ما این کار را انجام داد و ما هم مخالف بودیم و سه بار در مجلس رای گیری شده بود و رای ندادیم. حالا اتفاق افتاده. یکشنبه هم در مجلس جلسه داریم و قرار است مسئولان توضیح دهند؛ نه فقط برای معلمان و دانش اموزان بلکه اقشار مختلفی که از این سهمیه بهره نمی برند و چندهزار نفری که با خودروی خصوصی کار میکردند اکنون تکلیفشان معلوم نیست.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.