98/10/9
تعداد نظرات:0
10:50
شماره مطلب:139810937371
-A A +A

پوشش مرقد منور امام رضا(ع) با سوزن دوزی بلوچستان توسط مقام معظم رهبری

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان وبلوچستان از تهیه سوزن دوزی بلوچستان برای پوشش دور قبر منور امام هشتم توسط هنرمندان استان و جانمایی آن توسط مقام معظم رهبری در نوروز 99 خبر داد.

به گزارش بیست؛ علیرضا جلالزایی گفت: طی سلسله جلساتی که با معاون فرهنگی و رئیس مرکز آفرینش های فرهنگی هنری آستان قدس رضوی انجام دادیم مقرر شد تا یک اثر فاخر از سوزن دوزی بلوچستان برای پوشش دور قبر حضرت امام رضا(ع) تهیه شود.
 
وی افزود: تولیت آستان قدس رضوی نیز در سفر به سیستان و بلوچستان پس از مشاهده نمونه کارها این اقدام را تائید کرده و از هفته آینده عملیات اجرایی برای تهیه این اثر فاخر آغاز می شود.
 
به گفته جلالزایی؛ در نظر داریم تا برای اجرای این حرکت بزرگ معنوی که در سیستان وبلوچستان رخ می دهد جمعی از سوزن دوزان برجسته و ماهر استان را گردآوری کرده و در محیطی معنوی و فرهنگی کار را آغاز کنیم.
 
وی ادامه داد: طبق هماهنگی های انجام شده پیش بینی می شود این کار تا پایان سال جاری به اتمام برسد و مقرر شده است تا این اثر فاخر که دست دوز هنرمندان بومی سیستان وبلوچستان است در اولین غبارروبی مضجع شریف امام هشتم که احتمالاً در نوروز 99 باشد توسط مقام معظم رهبری بر روی قبر منور علی ابن موسی الرضا(ع) در مشهد مقدس نصب و جانمایی شود.
 
مدیرکل میراث فرهنگی سیستان وبلوچستان تاکید کرد: این اثر ارزشمند پس از مدت زمانی که بر روی قبر منور قرار گرفت این قابلیت را دارد تا تقطیع شده و به منظور هدیه معنوی ارزشمند از سوی آستان قدس رضوی به مهمانان ویژه اهدا شود.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.