98/11/8
تعداد نظرات:0
10:38
شماره مطلب:139811837627
-A A +A

28 میلیون گیمر در کشور داریم/ افزایش زمان بازی به 90 دقیقه در روز

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی فضای مجازی گفت: در زمینه بازی‌های رایانه‌ای در حال حاضر 28 میلیون گیمر داریم که خیلی از آنها، دانش‌آموز هستند.

به گزارش بیست؛ امیر خوراکیان معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی فضای مجازی در بیست و سومین جلسه فکرانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به ویژگی‌های فضای مجازی، گفت: تحولاتی که فضای مجازی در پی دارد، ناشی از ویژگی‌های آن از جمله شبکه‌ای بودن فضای مجازی، هوشمندی و خدماتی شدن این فضاست. 

وی گفت: در فضای مجازی با کلان داده‌ها مواجهیم که سرمایه بزرگی در مسائل اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است؛ استفاده از هوش مصنوعی و.. به این کلان‌داده‌ها اضافه می‌شود و ظرفیت‌های جدیدی را ایجاد می‌کند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی فضای مجازی ادامه داد: در حال حاضر، فضای مجازی، فضای ارتباطات انسان اس‌ت و 7 میلیارد کاربر به اینترنت وصل است. در آینده با آمدن اینترنت اشیاء این عدد به 50 میلیارد میرسد. فضای مجازی زیست بوم انسان و اشیاء خواهد شد و ما با اشیاء نیز ارتباط خواهیم داشت.

خوراکیان خاطرنشان کرد: دانش‌آموز به علاوه فضای مجازی با دانش‌آموز منهای فضای مجازی متفاوت است. آیا آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت این تفاوت را در برنامه‌ریزی‌ها لحاظ کرده است؟ استفاده افراطی از اینترنت.

وی افزود: زندگی، خرید، ارتباطات، بازی، سرگرمی و... همه در فضای مجازی است. استفاده معمولی، استفاده افراطی بیمارگونه و استفاده اعتیادگونه باعث مشکلات مختلف در رشد فکری، بدنی و ذهنی دانش‌آموزان می‌شود.

وی گفت: خواب در رشد انسان و بهداشت روانی و جسمی انسان یک مسأله بسیار مهم است. خواب در نسل فعلی، شدیدا دچار مشکل و نقص و به هم ریختگی شده و بازیابی جسمی را با رکود و خطر درگیر کرده و تمرکز و تحصیل را به هم ریخته و لذا مدل مطالعه تغییر یافته است و بیشتر ذائقه آنها تصویری شده است؛ این ذائقه حال و حوصله متن خوانی را از بین برده است. حدود 67 درصد محتوای فضای مجازی تصویر است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی فضای مجازی گفت: در زمینه بازی‌های رایانه‌ای نیز در حال حاضر 28 میلیون گیمر داریم که خیلی از اینها دانش‌آموز هستند. متوسط سن آنها 21 سال بوده که در دو سال اخیر به 19 سال رسیده است. میانگین از 72 دقیقه در روز به 90 دقیقه رسیده است. بازی ها از فضای کامپیوتر به فضای گوشی منتقل شده است و 88 درصد بازیها، بازی های موبایلی هستند، 25 درصد رایانه ای و 18 درصد کنسولی هستند.

وی گفت: یکی از تحولات آینده، شخصی‌سازی است و هر کسی نیازها و خدمات خودش را در فضای مجازی بسازد. نظام آموزشی برای شما متناسب با فرد شما طراحی می‌شود؛ جریان داده‌ها و اینکه همه اطلاعات در این حوزه ثبت می‌شود و سرمایه‌های انسانی ما در اختیار پلت فرم‌های خارجی قرار می‌گیرد. مسأله حریم خصوصی و ... بحث مفصلی است.

خوراکیان ادامه داد: با تغییر جایگاه و کیفیت نظام تعلیم و تربیت مواجهیم. نقش حاکمیت در تعلیم و تربیت متفاوت خواهد شد، مخاطبمان با ویژگی‌های جدید خواهد بود و نیازمند برنامه‌ریزی‌های متفاوت خواهد بود. یک سری مفاهیم مثل استقلال، حریم خصوصی و... متفاوت خواهد شد؛ ضرورت سرعت تصمیم‌گیری در این فضا بسیار مهم است. عقب افتادگی ما بسیار زیاد است و باید به سرعت تصمیم گرفت.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.